Fudbal 17

17.9.2024.

20:40

Raspad Zvezdinih rivala: Juventus se uželeo Lige šampiona – asistencija za Vlahovića

Fudbaleri Juventusa savladali su PSV rezultatom 3:1 na premijeri u novoj sezoni Lige šampiona.

Sudija: Antonio Ernandes (Španija)

"Stare dame" nije bilo prošle godine u evropskim takmičenjima zbog suspenzije, te su željni dokazivanja ušli u okršaj sa "filipsovcima" na "Alijanc stadionu".

Tijago Mota je napravio nekoliko iznenađenja i izveo najmlađu postavu ovog tima u istoriji kada je reč o mečevima Lige šampiona. Ostavio je Daglasa Luiza, najveće letošnje pojačanje na klupi, što se između ostalog pokazao kao pravi potez.

Posle dva uzastopna meča bez postignutog gola, ekipa italijanskog stručnjaka je uspela da postigne čak tri protiv gostiju iz Holandije.

Jedan od onih koji su se upisali u strelce, tačnije prvi među njima, bio je Kenan Jildiz u 21. minutu kada je sa leve strane ušao u sredini i na maestralan način pogodio u suprotan ugao.

Time je postao najmlađi strelac tog tima u istoriji Lige šampiona sa 19 godina i 136 dana, prestigavši Alesanda Del Pjera.

Sve je bilo lakše kada su igrači domaćeg tima konačno uspeli da probiju odbrambeni blog protivnika.

Asistent kod prvog gola Niko Gonzales se razigrao i pet-šest minuta kasnije krenuo u solo prodor u stilu svih argentinskih majstora fudbala.

Izbacio je protivnike i namenio loptu Dušanu Vlahoviću koji je oboren u šesnaestercu pre nego što je stigao do nje. Sudija je pametno pustio prednost, a lopta je stigla do Vestona Mekenija koji je duplirao prednost u 27. minutu.

Mekeni je bio jedan od rekordna četiri fudbalera iz SAD na ovom meču, ali jedini koji je uspeo da postigne gol.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a u nastavku je baš Gonzales stavio tačku na ovaj susret.

Asistenciju je upisao Vlahović koji ga je video usamljenog i uposlio, a doskorašnji član Fiorentine nije ostavio prostor za grešku postigavši prvi pogodak u dresu novog kluba. Dovoljno da "overi" nagradu za najboljeg igrača ovog susreta.

Iste sreće nije bio i srpski napadač koji je proveo čitav meč na terenu, bio u nekoliko prilika, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Narednu priliku u elitnom takmičenju za to će imati drugog oktobra na gostovanju Lajpcigu.

Do kraja meča PSV je uspeo samo da stigne do utešnog pogotka preko rezerviste Ismaela Saibarija, tako u četvrtom minutu nadoknade pokvarivši savšreni debi Di Gregorija između stativa na jednom meču Lige šampiona.

U drugom meču večeri Aston Vila je slavila u Bernu protiv Jang Bojsa rezultatom 3:0.

(Bern) Kraj i u Bernu

Fudbaleri Aston Vile slavili su rezultatom 3:0 na gostovanju Jang Bojsu.

(Torino) 87‘ Vlahović preti

Najbolje šanse za srpskog centarfora od početka meča u kratkom vremenskom rasponu.

Najpre je Dromel sprečio da lopta posle njegovog šuta uđe u gol, a potom je Vlahović poslao loptu visoko preko prečke.