Fudbal 1

14.9.2024.

19:12

Zvezdin rival u LŠ obara sve rekorde – 55 utakmica u nizu!

Jednu od utakmica u novom formatu Lige šampiona Crvena zvezda će igrati protiv PSV-a iz Ajndhovena.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Međutim, ako je sudeći po trenutnoj formi holandskog velikana, to će biti izuzetno težak izazov za srpskog prvaka.

Naime, PSV je ovog popodneva nastavio maksimalan niz u holandskoj Erediviziji, pobedom nad NEC Najmehenom rezultatom 2:0 (2:0).

"Filipsovci" su na svojoj areni sve rešili u prvih 15 minuta, jer su već do tada postigli oba pogotka.

Najpre je u 9. minutu Sano dobio crveni karton i poklonio igrača više i penal PSV-u, a koji je u vođstvo pretvorio Luk de Jong. Samo pet minuta kasnije prednost je duplirao Gus Til i već je tada bilo sve završeno.

Domaći do kraja meča više nisu "forsirali" i rutinski su sa igračem više sačuvali tri bod u džepu.

Ovo je ujedno bio i rekord PSV-a, čak 55. uzastopna utakmica u domaćem prvenstvu na kojoj je postigao makar jedan gol.

Koliko je niz impresivan, govori i podatak da su u tih 55 mečeva, od mogućih 165 bodova osvojili čak 146.

To im je, naravno, pomoglo da prošle sezone ubedljivo osvoje titulu u Erediviziji, sa rekordnim brojem bodova.

Protiv Zvezde će igrati "tek" 21. januara, što daje dovoljno vremena da se ova forma malo i pokvari pred gostovanje u Beogradu.