22:12

Ajaks "izrešetao" Poljake za Ligu Evrope, u istom društvu još pet klubova

Fudbaleri Ajaksa će igrati grupnu fazu Lige Evrope u sezoni 2024/25.

Profimedia/STEVEN BERGWIJN / NEWSPIX.PL

Fudbaleri Ajaksa su u drugom meču finala kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili Jageloniju rezultatom 3:0.

Prvi pogotak je postigao Fic-Džim u 43. minutu, dok su ostala dva postigli Tejlor u 64, odnosno Brobej u 71. minutu.

U prvom meču je takođe Ajaks slavio sa čak 4:1.

Što se tiče ostalih mečeva, plasman u Ligu Evrope su obezbedili još i RFS ukupnim rezultatom 4:3 protiv Apoela (u drugom meču su posle penala izgubili sa 2:1), kao i Elfsborg, koji je takođe pretrpeo poraz nakon penala sa 2:1 od Molda, ali ih je ukupan rezultat provukao dalje – 2:1.

U Ligi Evrope će se takmičiti još i Ludogorec (pobeda nad Petrokubom sa 2:1 u drugom meču), Anderleht (trijumf nad Dinamom iz Minska sa 1:0), kao i Bešiktaš koji je u revanšu slavio nad Luganom sa čak 5:1.