Fudbal 45

29.8.2024.

23:50

Tuga u Banjaluci – skandalozan potez golmana i penal drama ostavili Borac bez LE! VIDEO

Fudbaleri Borca iz Banjaluke nisu uspeli da prođu u grupnu fazu Lige Evrope posle velike drame i penal serije.

Profimedia

Borac je imao priliku da postane prvi tim iz BiH u Ligi Evrope, imao je prednost od 1:0 do 111. minuta, ali je na kraju pao posle dramatične penal završnice.

Nekoliko igrača banjalučkog tima bilo je najgore kada je to bilo najpotrebnije – izjednačujući gol došao je sa bele tačke posle skandaloznog poteza golmana Filipa Manojlovića, a onda su u penal seriji čak tri igrača domaćina promašila ceo gol za po nekoliko metara.

Zbog toga, Borac će morati da se zadovolji igranjem u grupnoj fazi Lige konferencija, što je svakako veliki uspeh za ovaj tim i nešto što bi svaki navijač "potpisao" pred početak sezone.

Borac je u dvomeč sa mađarskim Ferencvarošem ušao kao apsolutni autsajder, ali na 45 minuta do kraja regularnog dela dvomeča – ništa nije gotovo.

Nakon 0:0 u Budimpešti, na poluvremenu utakmice u Banjaluci rezultat je bilo takođe 0:0.

Štaviše, jedina dva šuta u okvir gola imao je domaćin, ali ostalo je još mnogo vremena i posla za čudo.

U nastavku je prvi zapretio Borac, ali je veliku šansu imao Ferencvaroš. Na sreću po Banjalučane,  Filip Manojlović je je bio navisini zadatka u 71. minutu.

Ponovo su gosti pretili u završnici, ali su mreže mirovale i tako se bez golova u dva meča otišlo u produžetke.

Produžetke u Banjaluci ste mogli da ispratite uživo uz B92.sport:

94' Izmena na strani domaćina, umesto Lukića ulazi Vuković.

98' Manojlović je sjajno postavljen, brani udarac Kadija.

104' Goooool! Borac vodi! Strelac je Grahovac!

105' Kraj prvog produžetka, još 15-ak minuta mora Borac da izdrži.

109' Loše vesti za Banjalučane - Ferencvaroš će imati penal! Manojlović je srušio protivnika u svom kaznenom...

Srpski golman je promašio celu loptu i klizećim kung-fu startom oborio protivnika. Neverovatan potez. Pogledajte

111' Varga izuzetno precizan sa bele tačke. 1:1!

120' Nema dešavanja. Napada Ferencvaroš, ali nismo videli nijednu veću priliku.

122' Kraj produžetka, idemo na jedanaesterce!