Fudbal 0

28.8.2024.

22:41

Lil preživeo Prag za plasman u LŠ – istorijski uspeh Slovana

Fudbaleri Lila igraće u Ligi šampiona uprkos porazu u revanš meču protiv Slavije u Pragu 2:1.

Profimedia

Franuski predstavnik je izborio plasman u društvo najboljih zbog pobede u prvom meču rezutatom 2:0.

Nije mirisalo da će se Lil radovati na Fortuna areni u Pragu, jer je Slavija posle samo pet minuta došla do vođstva preko Zafeirisa.

Gruba igre je bila zaštitni znak prvog poluvremena u prestonici Češke, pa smo u prvih 45 minuta videli čak pet žutih kartona.

Lil je do izjednačenja stigao u 77. minutu kada je Žergova poravnao rezultat i tako umirio atmosferu.

Nadu da bi mogli do velikog preokreta Slaviji je dao Ivan Šranc, on je u finišu meča vratio prednost Slaviji, međutim do kraja meča golova nije bilo tako da je Lil uspeo da preživi i da ode u Ligu šampiona.

Sjajnu utakmicu smo gledali u Bratislavi, gde je Slovan posle velikog preokreta uspeo da se plasira u Ligu šampiona ukupnim rezultatom 4:3

Slovan je tako četvrta Slovačka ekipa koja je uspela da se plasira u Ligu šampiona.

Tolić je doveo u vođstvo domaći tim, da bi do kraja prvog dela igre Turčin Šimšir izjednačio.

U drugom delu igre posle samo pet minuta Frankulino je preokrenuo rezultat.

Prolazili su minuti, niđta se nije dešavalo na terenu, a ona je u 82. minutu ponovo Tolić pogodio mrežu Danaca.

I samo četiri minuta kasnije Targan Bersegijan je postigao gol za veliko slavlje domaćih navijača, koji su tako proslavili prvi istorijski plasman u Ligu šampiona.

Trener Slovana Vladimir Vajs je tako posle Artmedije, skoro 20 godina kasnije ponovo ušao u društvo najboljih.