Birmančević promašio penal, ali Sparta ide u Ligu šampiona! VIDEO

Fudbaleri Sparte iz Praga, Salcburga i Jang Bojsa igraće ove jeseni u grupnoj fazi Lige šampiona.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Ove večeri odigrana su tri revanš susreta plej-ofa za ulazak u elitno takmičenje, a u Pragu, Sparta je pobedila ekipu Malmea sa 2:0 (0:0).

Nije bilo nikakve dileme, jer je u prvom susretu u Švedskoj, češki klub takođe pobedio sa 2:0, pa je zasluženo obezbedio prolaz.

Bio je to meč u kojem se u fokusu našao i srpski reprezentativac Veljko Birmančević, koji je odigrao ceo susret.

Mogao je Veljko da postigne gol, imao je idealnu priliku za to kada je za Spartu dosuđen penal u 19. minutu.

Međutim, Birmančević je loše šutirao, lopta je otišla visoko preko gola.

Nije prošlo mnogo kada je i na drugoj strani, u 27. minutu dosuđen penal za Malme.

Anders Kristijansen je šutirao, ali je Peter Vindal odbranio njegov udarac.

I jedan i drugi tim su imali šanse do kraja, ali Česi su ih iskoristili u samom finišu.

Prvo Lukas Haraslin iz penala u 80, a potom i tri minuta kasnije Albion Rahmani za konačnih 2:0.

Profimedia

U  Ligu šampiona će i Salcburg koji je kod kuće protiv Dinama iz Kijeva odigrao nerešeno 1:1 (1:1).

Kako je u prvom susretu Salcburg slavio sa 2:0, ide dalje.

Austrijanci su poveli u 12. minutu golom Danca Adama Dagima.

Uspeli su Ukrajinci da izjednače u 29. minutu, strelac je bio Vladislav Vanat, ali to je bilo sve.

Iako su gosti imali nekoliko šansi, rezultat je ostao nepromenjen.

Profimedia/Hakan Akgun/Anadolu

Konačno, Galatasaraj je kod kuće poražen od Jang Bojsa, 0:1 (0:0).

Dalje idu Švajcarci koji su i u prvom susretu ostvarili pobedu od 3:2.

Jang Bojs je do gola stigao u 88. minutu preko Francuza Alana Viržinijusa, a u istom minutu turski klub je ostao sa desetoricom jer je isključen golman Fernando Muslera.