"Podržali smo akciju navijača, pa sam i poneo dres sa sobom i poklanjam vam dres Crvene zvezde ovom prilikom", na dresu piše "Prva televizija" i spremljena su tri dresa za tri srećna gledaoca.
"Mi igramo utakmicu plej-ofa za Ligu šampiona. Poslednjih sedam godina smo učesnici evropskih takmičenja grupne faze i Lige Evrope i Lige šampiona i jurimo tu četvrtu Ligu šampiona u sredu. Želimo da se plasiramo i održimo kontinuitet učešća u tom takmičenju jer nije malo igrati četiri puta u najjačem takmičenju, a ispred sebe imamo jakog protivnika, Bode Glimt, koji je iskoristio prednost domaćeg terena, a igrali smo na veštačkoj podlozi. U Norveškoj samo dva tima igraju na prirodnoj travi, a taj teren i podrška je bio njihova velika prednost. Naša podloga je prirodna i želimo da uz pomoć pune Marakane izborimo četvrtu Ligu šampiona", poručio je Mrkela.
Nije isto igrati na prirodnoj travi i na veštačkoj podlozi...
"Razlike između pomenutih podloga su ogromne. Videli smo utakmice na drugim terenima, Galatasaraj je gostovao Jang Bojsu i 3:2 su pobedili Jang Bojsi koji su mogli da daju mnogo više golova. Roma protiv Bode Glimta izgubila je 6:1. Ja ne volim da tražim opravdanje za poraze, nije do terena već do nas samih. Mi smo se adaptirali na taj teren i mogli i do boljeg rezultata. Ima dva poluvremena, prvo poluvreme u Norveškoj i drugo u Beogradu. Na našem stadionu su padali i veći protivnici, a uz veliku energiju sa tribina prenete na teren nadam se da ćemo zajedno proslavljati prolaz u Ligu šampiona", rekao je sportski direktor Zvezde.
Gde je prednost Crvene zvezde?
"Naša prednost... Ja se uzdam u kvalitet Zvezdine ekipe, stručni štab i punu Marakanu. Prednost Bode Glimta je što igraju 20. utakmicu šampionata i u boljoj su formi nego mi. Mi ćemo za sedam dana biti spremniji i organizovaniji jer je nama svaki dan važan, a pripreme smo igrali bez većine igrača koji su bili na reprezentativnim okupljanjima i skupljali se u talasima, pa su neki došli pred samo prvenstvo. Bilo je i povreda, a sve sada polako leže pa mislim da ćemo biti u optimalnom stanju za Bode Glimt"
Pojačanja?
"Dolasci se spremaju non-stop. Mi u svakom trenutku sa našim skauting timom radimo na tome da imamo rešenje za svaku poziciju u svakom trenutku. Trenutno ne razmišljamo o pojačanjima, sve karte su bačene na Bode Glimt. Ako bude odlazaka posle, tada ćemo pričati o pojačanjima".
U sredu protiv Bodea, cela Marakana će da izgleda kao jedno! Svi u dresu, starom ili novom, svi u crveno-belom! 🔴⚪
A sada je prava prilika da se obučeš u zvezdane boje!
Prošlogodišnji dres je na sniženju od čak 60%, do isteka zaliha! pic.twitter.com/SHqKH2iEyy
— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) August 24, 2024
"Mi smo prvi sa tri pobede i jednim remijem. Kako odmiče sezona sve smo bolji, protiv Čukaričkog smo bili veoma dobri i trend rasta forme će biti uzlazan i u narednim nedeljama. Imali smo povrede Olajinke, Glazera, Ivanića... Svi su u ovom trenutku spremni da igraju za Crvenu zvezdu"
Ako LŠ ne LE
"Mi smo klub koji se desetak godina ozbiljno sprema i raste. Mi smo porasli i organizaciono i infrastrukturno i ulagali u tim sve više. Imamo vredan tim, za naše igrače postoje milionske ponude i neke smo prihatili, a neke odbili. Mi smo svake godine uprkos odlascima pogađali sa igračima i bivali jači nego ranijih godina"
U sredu od 21 čas Zvezda na stadionu Rajko Mitić igra protiv Bode Glimta.
"Da svi dođu u dresovima, uz naš kvalitet, želju i spremnost jer je važno da stadion bude pun pošto je to presudan faktor, bio i biće u narednom periodu", za kraj je rekao Mitar Mrkela.
Huligani su u potpunosti zasenili gradski derbi u Medeljinu između Independeientea i Atletiko Nasionala, prizori nasilja su jedino o čemu se priča, više nego o samom meča za trofej.
Fudbaleri Partizana gostuju IMT-u u Loznici, dok će Crvena zvezda dočekati Mladost u utakmicama 20. kola Superlige Srbije kojima se završava jesenji deo šampionata.
Trener Čelsija Enco Mareska odbacio je navode koji ga povezuju sa Mančester sitijem, istakavši da su u pitanju isključivo spekulacije i da je u potpunosti fokusiran na rad u londonskom klubu.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Poznati su finalisti svih evropskih takmičenja za sezonu 2024/2025, a to znači i da je Crvena zvezda definitivno saznala svoju sudbinu u kvalifikacijama za Ligu šampiona za sezonu 2025/2026.
Sportski direktor fudbalskog kluba Crvena zvezda Mitar Mrkela izjavio je da je fokus na predstojećem derbiju protiv Partizana i dodao da su navijači ključ za meč sa Seltikom u Ligi Evrope.
Huligani su u potpunosti zasenili gradski derbi u Medeljinu između Independeientea i Atletiko Nasionala, prizori nasilja su jedino o čemu se priča, više nego o samom meča za trofej.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar