De Hea se vratio posle 447 dana i primio tri gola VIDEO

David de Hea zaigrao je prvu takmičarsku utakmicu posle 447 dana.

Profimedia/ Matteo Ciambelli / Sipa

Španac je pre dve nedelje potpisao jednogodišnji ugovor sa Fiorentinom, nakon što je propustio celu prethodnu sezonu nakon napuštanja Mančester junajteda.

Međutim, neće po lepom pamtiti svoj povratnički derbi jer je primio čak tri gola.

"Viola" je razočarala svoje navijače remiziravši sa mađarskim Puškašom 3:3, u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencija.

Gostujuća ekipa je već u 12. minutu imala dva gola prednosti na "Armetio Frankiju".

Prvo je Žolt Nađ realizovao penal u 9. minutu, a potom Mikael Soisalo realizovao asistenciju Jakova Puljića.

U trećem minutu sudijske nadoknade prvog dela Rikardo Sotil je smanjio rezultat, u 67. Lukas Martines Kvarta izjednačio.

Fiorentina u 75. minutu stiže do potpunog preokreta golom Mojzea Kena, međutim, Vojčeh Gola pogađa u 89. za konačnih 3:3.

De Hea je proveo 12 godina u Mančester junajtedu, u koji je stigao 2011. godine kao 21-godišnjak iz Atletiko Madrida za odštetu od 25 miliona evra.

Osvojio je Premijer ligu (2012/2013), FA kup (2015/2016) i Ligu Evrope 2016/2017), a ukupno je sa velikanom s Old Traforda slavio osam trofeja.

Dvaput je proglašavan za najboljeg golmana Premijer lige – 2018. i 2023, nakon čega je i napustio klub.

Španac je godinama biran za najboljeg igrača Junajteda na kraju sezone.

Tržišna vrednost De Hee prema Transfermarktu iznosi 5 miliona evra.

Jedan od najboljih golmana generacije i jedan od najboljih u istoriji Premijer lige na vrhuncu karijere vredeo je 70 miliona evra.

Za Junajted je odigrao 545 utakmica – primio je 590 golova, a 190 puta sačuvao mrežu netaknutom i to u jednoj od najtežih era u istoriji "crvenih đavola".