Fudbal 1

22.8.2024.

23:29

Braga se pomučila da sruši Rapid VIDEO

Fudbaleri Brage su savladali Rapid iz Beča sa 2:1 u prvom meču plej-ofa Lige Evrope.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Posle izjednačene borbe u prvom poluvremenu, ekipa iz Portugalije je uspela da dođe do pobede i bitne prednosti pred revanš u Austriji.

Rapid je veoma loše ušao u meč, već u drugom minutu je ostao sa igračem manje pošto je Lukas Grić dobio direktan crveni karton zbog faula.

Ipak, podigli su igru i sa igračem manje uspeli da dođu do pogotka. Igrao se 25. minut kada je Burgštaler uspeo da savlada Mateusa na asistenciju Sidla za 1:0.

Nije dugo trajala prednost ekipe iz Beča, već je u 33. minut Vitor Karvaljo izjednačio na asistenciju Rodriga Zalazara – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Mogao je Rapid do nove prednosti Burgštaler je ponovo zatresao mrežu u 60. minutu, ali je glavni arbitar Mikola Balakin poništio gol posle reakcije iz VAR sobe.

Gol odluke je postigao Zalazar u 70. minutu na asistenciju Vitora Karvalja – 2:1.

Braga je uspešno sačuvala prednost i sada sa golom više ide u Beč na revanš sa Rapidom.