23:01

Čelsi "slomio" Švajcarce, "srpski" PAO pao u Francuskoj

Fudbaleri Čelsija pobedili su Servet u prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Čelsija pobedili su u Londonu (stadion Stamford Bridž) švajcarski Servet rezultatom 2:0 i zakoračili ka grupnoj fazi Lige konferencija.

Servet se čvrsto borio i veoma dobro držao, pa su prvo poluvreme završili bez primljenog gola. Doduše, nisu ga ni postigli, ali su imali razloga da budu zadovoljni.

Ipak, u drugom poluvremenu, Čelsi je slomio otpor Serveta i od 50. minuta golom Nkunkua poveli sa 1:0 posle penala.

Za konačnih 2:0, postarao se Madueke u 76. minutu.

Što se tiče, "srpskog" Panatinaikosa, oni su sa igračem više poraženi od Lensa u Francuskoj rezultatom 2:1.

Od starta su igrali Filip Mladenović i Filip Đuričić, umesto koga je u igru ušao Nemanja Maksimović.

Frankovski je u 4. minutu doveo Lens do vođstva, a sve je postalo dosta teže u 21. minutu kada je Medina posle VAR korekcije dobio direktan crveni karton!

Francuska ekipa je ostala sa desetoricom u polju, a Said u 34. minutu uprkos ovom minusu povećava rezultat na 2:0. U 53. minutu je Joanidis postavio konačnih 2:1.

U ostalim mečevima, Serkl Briž je rezultatom 6:1 dobio Vislu Krakov, da bi Klaksvik i HJK odigrali 2:2, a Sent Patriks i Bašakšehir završili su meč bez golova, a kao i Sent Galen i Trabzonspor i Linkoln je pobedio Larne sa 2:1.