Fudbal 8

22.8.2024.

22:53

Borac odoleo u Budimpešti – sanja Ligu Evrope

Fudbaleri Ferencvaroša i banjalučkog Borca odigrali su bez golova (0:0), u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

EPA-EFE/Zsolt Szigetvary

Mađarski šampion je bio veliki favorit na ovom susretu, ali su gosti iz Banjaluke izdržali i odigrali jako kvalitetan meč.

Ferencvaroš je do ovog dvomeča stigao posle poraza od Mitjilenda u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok je Borac pre ove faze najpre ispao iz borbe za elitu od PAOK-a, da bi onda bio bolji od Klaksvika.

Domaćin je u Budimpešti pokušavao da stigne do bilo kakvog kapitala, ali nedostajalo mu je ideje, tako da na momente nisu izostali ni zvižduci navijača.

Malo više od pola sata na terenu je proveo i Aleksandar Pešić, međutim, ni on nije imao uspeha ove večeri.

Jedan od najboljih bio je golman Borca Filip Manojlović, koji je sijaset pokušaja igrača Ferencvaroša zaustavio.

Revanš je na programu narednog četvrtka (21.00) u Banjaluci.

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Lugano, koji je u prošloj rundi eliminisao Partizan, odigrao je spektakularan meč protiv Bešiktaša – 3:3.

Turski tim je u dva navrata vodio, u jednom momentu je imao i dva gola prednosti, ali švajcarski tim se nije predavao.

Sve je počelo od gola Fernandeša u 21. minutu, da bi već u 34. Bislimi vratio rezultat na početak – tako je bilo sve do pauze.

Fernandeš je opet pogodio u 52, da bi samo tri minuta kasnije Al Musrati povisio prednost i tada je delovalo da Bešiktaš ima sve u svojim rukama.

Ipak, Štefenov gol već u 57. uneo je nemir u redove gostiju, da bi Gabrijel Paulista u 64. postigao autogol i tako postavio konačan rezultat.

Ubedljivu pobedu na svom terenu ostvario je Ludogorec, koji je sa 4:0 pobedio moldavski Petrokub.

Dua je u 23. doneo prednost domaćima, Rvan Seko je duplirao vođstvo u 59, a pitanje pobednika (dvo)meča rešio je Almeida golovima u nadoknadi drugog poluvremena.

EPA-EFE/Artur Reszko

Ajaks je preokrenuo na gostovanju kod poljske Jagjelonije i na kraju slavio ubedljivo sa 4:1.

Diuges je u petom minutu doneo prednost domaćima, da bi velikan iz Amsterdama već do pauze okrenuo, golovima Akpoma u 10. i Godtsa u 28. minutu.

Akpom je u 61. povećao prednost gostiju, da bi realizovanim penalom u 69. minutu kompletirao het-trik.

Ubrzo je izašao iz igre, tako da je Godts u 79. minutu preuzeo odgovornost kod još jednog jedanaesterca, ali nije bio precizan.

Treba reći i da je Anderleht slavio na gostovanju kod Dinama iz Minska rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Avgustinson u devetom minutu.

Čitav meč za tim iz Brisela odigrao je naš Jan-Karlo Simić.