Fudbal 0

22.8.2024.

22:10

Partizan na nuli, Gent poput Lugana odneo pobedu u Humskoj

Fudbaleri Partizana ni u trećem evropskom meču ove sezone kod kuće nisu postigli gol.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Srđan Stevanović/Starsport

U prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija na stadionu u Humskoj, poraženi su od Genta, 0:1 (0:1).

Kao i protiv Lugana, ponovo su gosti odneli pobedu minimalnim rezultatom, pa će imati prednost u revanšu za sedam dana u Belgiji.

Partizan - Gent 0:1 (0:1)

Stadion: Partizana. Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudija: Elčin Masijev (Azerbejdžan).
Strelac: Gandelman u 16. minutu.

Tako je Partizan pred provalijom, da i ove sezone ostane bez jeseni u Evropi, ali ostaje još 90 minuta u revanšu za popravni.

Pokušao je Stanojević sa Saldanjom i Ibrahimom Zubairom u špicu i reklo bi se da je početak meča bio sasvim solidan.

U prvih desetak minuta, crno-beli su u nekoliko navrata pripretili golu Rufa, tačnije Saldanja je imao dve solidne prilike.

Prvu u četvrtom minutu, posle greške golmana Genta, a drugu dva minuta kasnije kada je šutirao sa nekih 20 metara.

Međutim, nije to dalo rezultata, Gent je došao do daha posle početnih 15 minuta u kojim je Partizan igrao dobro visok presing.

I onda, iz prve prilike, gosti su postigli gol.

Igrao se 16. minut kada je posle kornera, lopta došla do kapitena gostiju Svena Kumsa.

Ubacio je sa desnog boka loptu pred gol, Omri Gandelman je dobio visinski duel sa Jurčevićem i loptu glavom smetio u mrežu crno-belih za 0:1.

Ostao je Partizan bez Goha koji se povredio u 22. minutu kada ga je zamenio Stefan Kovač.

Dovelo je to do nekih pomeranja u linijama, ali ne u igri, Belgijanci su bili nekako aktivniji i umalo u 29. minutu nisu iskoristili klizanje Aleksandra Jovanovića da dođu do drugog gola.

Do kraja prvog dela, beleži se i pokušaj crno-belih, tačnije Zahida u 43. minutu kada je izblokiran, dok su gosti pripretili posle prodora Brauna u 45. minutu.

PARTIZAN: A. Jovanović,De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević, Arijaga, Zahid, Severina, Zubairu (64. Grimaldo), Goh (22. Kovač), Saldanja (64. Đ. Jovanović).

GENT: Ruf, Gambor, Mitrović, Torunariga, Braun (46. Braun), Kums (90+3 Gerkens), Delorge, Gandelman, Surdez (67. Din), Fadiga (67. Samose), Gudjonsen (46. Fernandes Pardo).

Crno-beli su početkom drugog dela imali dobre prilike i to u 56. i 58. minutu.

Zubairu je šutirao, Ruf uhvatio loptu, da bi posle posle prodora Severina po desnoj strani usledila loša završnica od strane Saldanje.

On se ubrzo povredio, pa je umesto njega ušao u 64. minutu Đorđe Jovanvić, dok je Zubairua zamenio na terenu Grimaldo.

I mogli su crno-beli posle novih izmena u 75. minutu da dođu do izjednačenja.

Samo što su ušli, Natho i Lazarević su se našli u fokusu, Izraelac je pripremio šansu, a ovaj drugi sa desetak metara šutirao preko prečke.

I Arijaga u 78. minutu umalo nije iskoristio grešku golmana Rufa, Torunariga je u poslednji čas izbacio loptu i spasao svoj tim.

Veliku šansu u poslednjem minutu regularnog toka meča imao je Đorđe Jovanović, šutirao je u padu, ali je Ruf nekako uspeo da odbrani i Gent je tako stigao do pobede.