21:57

Mađari šokirali Fiorentinu – remi Hrvata i Slovenaca

Fudbaleri Betisa pobedili su Krivbas, Rijeka i Olimpija su odigrali nerešeno kao i Fiorentina i Puškaš Akademija.

EPA-EFE/Adam Ihse

Betis je bez ikakvih problema pobedio ukrajinski Krivbas u Košicama rezultatom 2:0 u prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Sve je počelo u 13. minutu kada je gol postigao Avila, a onda je u 62. minutu isti igrač bio umešan u gol, samo je tada bio asistent Sančesu za rutinskih 2:0.

Puškaš Akademija je bila na ivici senzacije u Firenci. Fiorentina je morala da "spasava živu glavu" u duelu sa mađarskim predstavnikom, a susret je okončan rezultatom 3:3.

U 9. minutu je Žolt Nagi doveo Puškaš do vođstva sa bele tačke, da bi samo tri minuta kasnije Soisalo povisio na 2:0 i najavio veliki spektakl.

Fiorentina je preko Sotila u 43. minutu smanjila na 2:1 pred odlazak na poluvreme. U nastavku, Martines Kvarta donosi izjednačenje, 2:2, a onda Mojze Ken postiže pogodak za vođstvo od 3:2 u 75. minutu.

Taman kada smo mislili da je Fiorentina pobedila, tada je Puškaš odgovorio golom Gole u 89. minutu za konačnih 3:3!

Fudbaleri Rijeke su odigrali nerešeno sa Olimpijom iz Ljubljane, a meč je završen rezultatom 1:1.

Franjo Ivanović je postigao prvi gol na meču i u 33. minutu doneo Rijeci vođstvo. Vodili su sve do 76. minuta, kada je Olimpija izjednačila.

Strelac tog gola bio je Lukas u 76. minutu preko penala.