Fudbal 0

22.8.2024.

21:27

Asistencija Živkovića u "slamanju" Šamroka VIDEO

Fudbaleri PAOK-a savladali su u Solunu ekipu Šamroka (3:0), u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Grčkom timu, favoritu na ovom susretu, trebalo je vremena da slomi otpor gostiju iz Republike Irske.

Kleri je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol, da bi PAOK na startu nastavka udvostručio prednost.

Asistent kod gola bio je naš Andrija Živković, a strelac Taison u 48. minutu, samo malo pre nego što je Honohan dobio drugi žuti karton.

Brazilac je u 67. minutu upisao i asistenciju za Konstantelijasa, ali tu dešavanjima nije bilo kraja.

Kulierakis je u nadoknadi promašio penal, ali je Baba u poslednjim trenucima susreta postavio konačnih – 4:0.

Inače, letonski RFS je savladao APOEL rezultatom 2:1. Kuadio je u 31. doneo prednost domaćima, da bi Ikaunieks u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena iz penala povisio vođstvo. Nadu Kipranima pred revanš dao je El Arabi, golom u 52. minutu.

Viktorija Plzenj je na svom terenu savladala škotski Harts sa 1:0, a jedini gol, tačnije autogol, viđen je u šestom minutu nadoknade drugog dela, kada je Ojegoke pogodio sopstvenu mrežu.

Švedski Elfsborg je kao gost slavio u Moldeu, a pobedonosni gol postigao je Kasem u 15. minutu.

LASK i FCSB su remizirali u Lincu (1:1). Domaći su poveli preko Tauija u 34, da bi remi rumunskoj ekipi doneo Mikulesku u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.