Maribor pao u Švedskoj, Omonija "pregazila" Ziru

Fudbaleri Maribora poraženi su u prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

EPA-EFE/Magnus Lejhall

Fudbaleri Maribora su igrali prvi meč poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija u Švedskoj protiv Đurgardena.

Golom Nguena u 69. minutu su poraženi na teškom gostovanju, a da stvar bude još teža postarao se Karič koji je u 90. minutu utakmice zaradio crveni karton.

Hajdenhajm je rezultatom 2:1 pobedio Haken u gostima i zakoračio ka grupnoj fazi. Konte i Skijenca su bili strelci za Hajdenhajm dok je jedini gol za Haken postigao Rajgard.

Fudbaleri Kopenhagena nadigrali su Kilmanrok sa 2:0, a golove su postizali Diks iz penala i Jensen u 96. minutu.

Bran je istim rezultatom pobedio Astanu, gde je norveški tim slavio zahvaljujući Miru i Finu koji su postizali pogotke, a srpski fudbaler u dresu Astane Aleksa Amanović zaradio je žuti karton.

Za kraj, ostala je ubedljiva pobeda Omonije nad Zirom od čak 6:0.

Sve je počelo golom Kamasa u 13. minutu, a Semedo u 34. minutu iz penala povećava na 2:0 da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 3:0 u korist Omonije nakon gola Stepinskog.

U nastavku, viđena su još tri pogotka. Pogonovo je pogodio Stepinski, pa Evandro i za konačnih 6:0 postarao se Semedo u 70. minutu utakmice.