Fudbal 0

22.8.2024.

20:23

Legija propustila šansu pred put u Prištinu

Fudbaleri Legije iz Varšave pobedili su Dritu rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

EPA-EFE/Leszek Szymanski

Fudbaleri Legije iz Varšave u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igraju protiv Drite iz Prištine, takozvane države Kosovo.

Legija je pobedila rezultatom 2:0 iako je imala igrača više od 30. minuta, što je preko sat vremena fudbala, tako da možemo konstatovati da nisu slavili dovoljno ubedljivo pred put u Prištinu.

Drita je ostala sa igračem manje pošto je 20-godišnji štoper iz Gane, Hasan Gomda, obaranjem kao poslednji igrač odbrane zaustavio Migela Alfarelu.

Slovak Blaž Kramer glavom je postigao gol i doneo prednost u 56. minutu, da bi je tek u 83. Španac Mark Gual duplirao posle odlične akcije poljskog tima po levoj strani.

Čak 23 šuta uputili su fudbaleri Legije večeras, a 10 lopti išlo je u okvir gola.

Videli smo i remi ekipe Mlada Boleslav i Paksi rezultatom 2:2, dok su fudbaleri Pjunika sa 1:0 pobedili Celje, a TNS je kao gost rezultatom 3:0 pobedio Panevežis.