Fudbal 3

21.8.2024.

22:48

Birmančević pogurao Spartu ka LŠ, Partizanov "dželat" na kolenima VIDEO

Fudbaleri praške Sparte slavili su kao gosti u Malmeu (2:0), u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/RAUL CARO

Doprinos u trijumfu češkog tima imao je i naš Veljko Birmančević, koji je odigrao čitav meč.

Srpski reprezentativac je u 31. minutu šutirao sa distance, da bi Striger Larsen nespretno reagovao i savladao sopstvenog golmana.

Tačku na ovaj susret stavio je Matej Rines u 89. minutu, čime je Sparta stekla ozbiljan kapital pred revanš.

Kijevski Dinamo, "dželat" Partizana, poražen je u Lublinu od Salcburga rezultatom 2:0.

Strelci za austrijski tim bili su Nene u 29, odnosno Kjergor u 50. minutu iz penala.

Aleksa Terzić je zbog povrede u 26. minutu morao da izađe iz igre, dok je Petar Ratkov na terenu proveo poslednjih desetak minuta.

Fudbaleri Jang Bojsa su u dramatičnom meču pobedili ekipu Galatasaraja – 3:2.

Junak je bio Filip Ugrinić, Švajcarac srpskog porekla, koji je u 86. minutu realizovao penal za pobedu.

Domaći su vodili na poluvremenu golovima Monteira u 3. i 49. minutu, da bi turski tim preko Batšuajia uzvratio u 67. i 72, pre nego što je Ugrinić bio neumoljiv sa bele tačke.

Inače, Abdulkerim Bardagdži je uoči jedanaesterca zaradio drugi žuti karton.

Jedini meč bez pobednika odigrali su Mitjilend i Slovan iz Bratislave – 1:1.

Slovački tim je vodio golom Blekmena u 59, ali je danski predstavnik izbegao poraz, pogotkom Čilufje u 79. minutu.

Revanši u Istanbulu, Salcburgu i Pragu na programu su u utorak, dok je utakmica u Bratislavi u sredu.