Fudbal 0

20.8.2024.

22:51

Rezervista sačuvao Zvezdine šanse za LŠ VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u gostima kod Bode/Glimta (2:1), u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/Mats Torbergsen

Norveški tim je slavio golovima Odina Bjertufta u 52, odnosno Isaka Mate u 62. minutu, dok je jedini gol za crveno-bele postigao Ognjen Mimović u 75. minutu susreta.

Revanš je na programu naredne srede od 21.00 čas u Beogradu.

Od samog početka utakmice bilo je jasno za koju taktiku su se opredelili Vladan Milojević i njegovi izabranici.

Prvak Srbije je uglavnom čekao na svojoj polovini, umrtvljujući igru i tako sprečavajući najjaču snagu domaćih – igru iz tranzicije.

Najagilniji kod Bodea tokom većeg dela prvog poluvremena bio je Isak Mata, koji je prvi i zapretio, šutirajući traljavo pravo u Marka Ilića.

Isti igrač je nešto kasnije još jednom šutirao ka golu crveno-belih, dok je ubrzo kombinovao sa Sondreom Fetom, ali je Naser Điga otklonio opasnost.

Bode je pritiskao u tim momentima, iako su prave šanse izostajale, sve do 37. minuta.

Tada je desni bek Fredrik Ševold sa dvadesetak metara snažno šutirao, lopta je kačila Luku Ilića i završila na prečki.

Zvezda gotovo da nije imala šut ka golu protivnika, izuzev ne toliko opasnih pokušaja Pitera Olajinke i In Bom Hvanga.

Šerif Ndiaje je u finišu poluvremena postigao gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda.

Bode je jako krenuo u nastavku i imao više odličnih prilika, da bi naposletku i stigao do vođstva.

Najpre je Hokon Evjen zapretio Iliću, da bi golman Zvezde potom odbranio zicer Kasperu Hegu iz neposredne blizine, refleksnom reakcijom.

Ubrzo je i Jens Hauge istrčao pred Ilića i slabo šutirao pored gola iz jako, jako povoljne situacije.

Gol je visio u vazduhu, a Bode je do vođstva stigao u 52. minutu, kada je štoper Odin Bjertuft bio najviši u skoku i glavom uz pomoć prečke postigao gol.

Crveno-beli su uspeli da se trgnu na trenutak, pripretili koliko-toliko, pre nego što je Bode duplirao prednost u 62. minutu.

Evjen je povukao loptu napred, prosledio je Mati, koji je lepo pogodio dalji ugao sa desne strane iskosa, tako da je Ilić bio nemoćan.

Pravo niotkuda, Zvezda je smanjila rezultat – Hvang je centrirao, u prazan prostor na drugoj stativi ubacio se Ognjen Mimović i savladao Nikitu Haikina.

Zvezda je bila bolji rival u finišu, ali nije uspela da iskoristi zatečenost Bodea posle gola Mimovića – 2:1.