Fudbal 24

15.8.2024.

23:41

Banjaluka slavi istorijski uspeh – Borac osigurao Evropu! VIDEO

Fudbaleri banjalučkog Borca obezbedili su plasman makar u grupnu fazu Lige konferencija, čime su ostvarili najbolji rezultat u istoriji kluba.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia/ IMAGO

Borac je u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope savladao Klaksvik ukupnim rezultatom 4:3 i tako obezbedio plej-of.

Tamo ga čeka mađarski Ferencvaroš.

Nije mu bilo lako da nadoknadi zaostatak iz prvog meča na Farskim ostrvima, gde je Klaksvik slavio rezultatom 2:1.

Dobro je počelo za Banjalučane, pošto je Srećković u 17. minutu anulirao tu prednost gostiju iz prvog susreta.

Banjaluku je mogao da rastuži Beograđanin Deni Pavlović, posle čijeg gola u 53. minutu rezultat je na semaforu glasio 1:1 sve do finiša.

Tada je na scenu stupio Savić i u 82. minutu obezbedio produžetke svom timu.

Gol vredan plasmana dalje postigao je Meijers u 93. minutu, upravo na asistenciju Savića – za veliko slavlje domaćih.

Imao je Klaksvik u 114. minutu veliku šansu da obezbedi makar penale, ali je udarac glavom Vilijamsa završio tik pored stative.