Mornar posle drame srušio Radnički – odmah potom eliminisan

FK Mornar iz Bara je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu konferencija.

Prodimedia/R.R./ATAImages

Fudbaleri Mornara iz Bara su posle velike drame eliminisali kragujevački Radnički u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Usledio je duel sa Paksijem u poslednjoj rundi kvalifikacija, ali oni su bili previše jak protivnik.

U prvom meču u Mađarskoj je bilo 3:0 za Paksi i to je bilo manje-više dovoljno da se obezbedi plasman dalje.

Mornar je u revanšu u Baru umalo pobedio Paksi, ali je kasno primljen gol doneo remi rezultatom 2:2 i ukupnim rezultatom 2:6 Mornar je eliminisan iz Evrope.

Mađari su poveli u 14. minutu golom Vindekera posle penala, da bi autogolom Lenžera u 21. minutu Mornar stigao do izjednačenja.

Gol za vođstvo je postigao Zorić u 59. minutu, ali je umesto heroja postao tragičar pošto je postigao i autogol u 86. minutu što je označilo kraj i eliminaciju Mornara.