22:26

Srpska furija – Birmančević odveo Spartu pred prag LŠ

Srpski fudbaler Veljko Birmančević odveo je Spartu iz Praga u finle kvalifikacija za Ligu šampiona.

Profimedia

Sparta je, nakon remija (1:1) u Pragu protiv rumunskog FCSB, uspela da prođe posle gostovanja i pobede rezultatom 3:2.

Apsolutni igrač ove utakmice bio je srpski reprezentativac Veljko Birmančević, sa dva gola i asistencijom.

Sparta je praktično rešila pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, pošto je na pauzu otišla sa ogromnih 3:0.

Birmančević je načeo protivnika već u 13. minutu, da bi u 28. duplirao prednost sa bele tačke.

U 37. minutu nokautirali su gosti Rumune, a strelac je bio Haraslin na asistenciju Srbina.

Uspeo je FCSB da se donekle vrati u meč – Olaru je postigao prvi gol u 60. minutu, a Eđuma drugi u 85.

Ipak, vremena je bilo premalo, pa je Sparta zakazala dvomeč sa Malmeom, koji je na nestvaran način prošao PAOK, u poslednjem kolu kvalifikacija za elitno takmičenje.

Pobedu na gostovanju uspela je da napravi još jedna ekipa iz Praga, Slavija.

Slavija je savladala Rojal Union iz Belgije sa minimalnih 1:0, što je uz 2:1 iz prvog meča bilo i više nego dovoljno za prolaz dalje.

Strelac jedinog gola na meču bio je Jurečka u 84. minutu utakmice.

Slavija će se za grupnu fazu LŠ boriti sa Lilom, koji je posle drame eliminisao Fenerbahče.