21:42

Šok za Tadića i Murinja – ispali u 118' sa igračem više! VIDEO

Fudbaleri Lila eliminisali su Fenerbahče u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u plej-of.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

U prvom meču u Francuskoj bilo je 2:1 za domaćina, a u revanšu su se igrali produžeci i Lil je prošao dalje golom iz penala u 118. minutu. I to sa igračem manje.

Turski tim sa Žoze Murinjom na klupi i Dušanom Tadićem na terenu se dugo mučio, ali je sve uspeo da neutrališe u nadoknadi vremena. Autogolom Dijakitea Fener je poravnat rezultat i izboreni su produžeci.

Ali, u dodatnih 30 i kusur minuta je Fenerbahče igrao baš "murinjovski". Portugalac nije hteo ništa da rizikuje, niti da napadne na svom terenu, iako je od 109. minuta imao igrača više zbog isključenja defanzivca Lila Aise Mandija.

I, naravno, stigla ga je kazna. U jednom od prilično retkih napada gostujućeg tima, u 115. minutu je Džonatan Dejvid šutirao i samo zakačio u bloku ruku jednog igrača Fenera.

Javio se VAR i dosuđen je penal, koji je u gol za prolaz pretvorio upravo Dejvid.

Fenerbahče je i posle toga imao veliku šansu, ali je Čenk Tosun pogodio prečku i Tadić, Džeko i Murinjo su eliminisani.

Lil će u plej-ofu igrati protiv pobednika dvomeča između Slavije Prag i Rojal Uniona.