22:13

Epska tragedija Živkovića i PAOK-a – u 96' ispustili plej-of LŠ VIDEO

Fudbaleri Malmea plasirali su se u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, šokantnim preokretom i pobedom nad PAOK-om u Solunu.

Profimedia/Mathilda Ahlberg / BILDBYRĹN

Posle 2:2 u prvom meču, u revanšu je švedski tim došao do 3:3 u 96. minutu, a onda u produžetku potpuno utišao stadion "Tumba".

Malme je poveo u već u 10. minutu golom Nanasija posle akcije iz auta, ali je Tajson poravnao 11 minuta kasnije golom iz slobodnog udarca.

Potom smo u 43. videli najlepši momenat na meču, verovatno i u celim kvalifikacijama, jer je evrogol postigao Konstantinos Kulierakis, sa preko 30 metara.

Samo minut kasnije je Nanasi dao drugi gol za 2:2, ali je u nadoknadi prvog poluvremena pojavio Andrija Živković.

U svom stilu je ušao u sredinu, namestio se na levu nogu i pogodio dalji ugao, takozvanu "malu mrežu".

Delovalo je sve da će u još jednoj goleadi odlučujući pogodak biti delo srpskog reprezentativca.

Ali, Malme se na nestvaran način izvukao. Nadoknada je trajala pet minuta, ali je sudija dozvolio da se u šestom izvede korner iz kog je Zeterstorm na vrlo srećan način doneo 3:3 i produžetke.

Nošeni psihološkom prednošću gosti iz Švedske su u 99. minutu došli do novog gola, postigao ga je Kristijansen i tako je PAOK eliminisan.

Malme će u plej-ofu igrati protiv pobednika dvomeča FCSB – Sparta Prag.