Raća Petrović bez Lige šampiona – Terziću fali još korak

Fudbaleri Slovana iz Bratislave i Salzburga prvi su pobednici 3. runde kvalifikacija i učesnici plej-ofa za Ligu šampiona.

EPA-EFE/Vincent Jannink

Slovački šampion je u dvomeču bio bolji od kiparskog APOEL-a za koji nastupa bivši srpski reprezentativac Radosav Petrović.

Odluku je donela prva utakmica u Bratislavi kada je bilo 2:0 za domaćina, pošto u revanšu u Nikoziji nije bilo golova.

APOEL je pokušavao, ali nije uspeo da probije bedem Slovaka, koji će u plej-ofu igrati protiv Mitjilanda ili Ferencvaroša (prvi meč 2:0 za Dance).

Radosav Petrović je krajem prvog dela "požuteo", a u 81. minutu zaradio i isključenje zbog druge javne opomene.

U isto vreme Salcburg je prošao dalje remijem protiv Tventea 3:3 i time je, takođe, odbranio prednost iz prvog meča kada je slavio sa 2:1.

Goleadu u Holandiji započeo je Kjergard u 17. minutu, a Nene je u 25. doneo 2:0 Salcburgu u čijoj je startnoj postavi bio Aleksa Terzić.

Neposredno pre odlaska na odmor zaostatak je smanjio Hilgers, ali je Jeo u prvom minutu nastavka vratio +2 austrijskom timu.

Tvente je u 64. i 87 minutu preko Van Furenbeka i Stejna uspeo da poravna na 3:3 i dođe na gol do produžetaka, ali nije uspeo u tome i Salcburg je prošao u plej-of.

Tamo čeka pobednika dvomeča Rendžers – Dinamo Kijev, koji se od 21.00 sastaju u Glazgovu posle 1:1 iz prvog susreta.