Fudbal 1

8.8.2024.

21:04

Banjalučki Borac se izblamirao protiv Farana

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su kao gosti od farskog Ki Klaksvika rezultatom 1:2 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Profimedia

al Kletsgard je već u 10. minutu doveo domaćina u vođstvo. Borac je izjednačio bizarnim autogolom koji je postigao Danac Mark Jansen.

Borac je od 33. minuta igrao sa deset igrača jer je direktan crveni karton dobio Kolumbijac Sebastijan Erera. Tri minuta kasnije Farani vraćaju prednost golom Kristofera Odemarksbakena i tako stižu do pobede.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv poraženog iz dvomeča danskog Mitjilanda i mađarskog Ferencvaroša.

Poraženi će u plej-ofu Lige konferencija na pobednika duela finskog Helsinkija i Dečića iz Crne Gore.

Helsinki je večeras u prvom meču kao domaćin pobedio 1:0 golom Škota Lija Ervina u 49. minutu.