Novi poraz Partizana, Zanoti doneo prednost Luganu

Fudbaleri Partizana nastavili su sa porazima u Evropi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Peđa Milosavljević/Starsport

U prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, na stadionu u Humskoj poraženi su od Lugana, 0:1 (0:0).

Bilo je to bolje izdanje crno-belih u odnosu na prethodni dvomeč sa Dinamom iz Kijeva, ali nije to bilo dovoljno da se izbegne novi poraz pred oko 4.000 gledalaca.

Partizan - Lugano 0:1 (0:0)

Stadion: u Humskoj. Gledalaca: Oko 4.000. Sudija: Sander Van Der Ejik (Holandija). Strelac: Zanoti u 73. minutu.

Istina, bilo je prilike da bude drugačije, ali sve u svemu, pokazali su crno-beli malo toga pred golom, pre svega odsustvo koncentracije u finišu, da bi mogli da se nadaju boljem rezultatu.

Morao je Aleksandar Stanojević dosta toga da menja u odnosu na mečeve sa Dinamom iz Kijevakoji su završeni neslavno, ukupnim rezultatom 2:9.

Izveo je odbranu sa četvoricom u poslednjoj liniji, dao je prednost Zubairu u odnosu na Goha, a De Medinu vratio na mesto desnog spoljnjeg.

I nekako bilo je jasno da će veoma oorezno ući u duel što se i obistinilo, ali to je bio slučaj i sa Švajcarcima, koji nisu bezglaavo krenuli ka golu Aleksandra Jovanovića.

Imao je Partizan u prvih pet minuta dve dobre poluprilike, preko Saldanje u drugom i Kalulua tri minuta kasnije, ali su obojica šutirali preko gola.

PARTIZAN: Jovanović, De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević, Arijaga, Zahid (od 79. Nikolić), Severina (od 58. Grimaldo), Kalulu (od 58. Natho), Zubairu (od 46. Goh), Saldanja.

LUGANO: Saipi, Zanoti, Papadopulos, El Vafi, Valenzuela, Belhađ (od 68. Dos Santos), Grgić, Aliseda (od 68. Vladi), Bislimi (od 80. Macek), Kimijani (od 68. Dubmija), Pšibilko (od 55. Mau).

Siguran je bio i Jovanović u osmom minutu posle udarca Kimijanija, da bi gosti najbolju priliku imali u prvom delu u 16. minutu kada je Poljak Kasper Pšibilko šutirao sa 12 metara, ali pored gola.

U tom prvom delu, Partizan je najveću šansu imao u 35. minutu posle brze kontre.

Zahid je sjajno povukao napad, uposlio na vreme Severinu, on je ušao pred gol i pokušao da lobuje iz prve istrčalog golmana Saipija, ali loše je to uradio, golman Lugana je to odbranio.

Saldanja je dva minuta kasnije zakazao kada se okliznuo u pokušaju da šutira, da bi Jovanović u 45. minutu zaustavio udarac Belhađa i to je bilo sve u prvom delu.

Pokušao je Stanojević odmah promenom u poluvremenu, Goh je ušao umesto Zubairua.

I odmah je to dalo malo živosti domaćinu, on je prvo šutirao, a potom u 50. minutu odlično pripremio priliku Saldanji ali je izblokiran.

Tražili su crno-beli od sudije iz Holandije da pokaže na belu tačku u 52. minutu kada je Papadopulos srušio Kalulua, ali je Van der Ejk samo odmahnuo, ne pogledavši čak ni VAR snimak.

Oprezna igra se nastavila,ali usred te uspavanke, u 73. minutu, Lugano je došao do gola prednosti.

Na udarac se sa nekih dvadesetak metara od gola odlučio Zanoti, pogodio je desni donji ugao, Jovanović je bio nemoćan, 0:1.

Pokušali su crno-beli da dođu do izjednačenja, imali su dobru priliku u 85. minutu preko Grimalda kada je šutirao sa desetak metara, ali je Saipi to odbranio.

Revanš meč igra se u Luganu u četvrtak 15. agvusta.

Sve detalje sa utakmice u Humskoj mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92.sport.

Partizan - Lugano 0:1 (0:0).

Minimalna prednost gostiju pred revanš 15. avgusta.

21:52

90+4' Sve u napad

Sada je došlo do gužve pred golom gostiju, ali papadopulos je dobro reagovao.

21:49

90+2' Švajcarci odolevaju

Dobro se brane gosti, ne uspeva Partizan da pojača i prenese tok dešavanja pred gol gostiju.

21:47

Igraće se još pet minuta

Toliko vremena ima Partizan da izbegne poraz.

21:44

88' Odbrana Jovanovića

Dubinska lopta za Dos Santosa, nije bilo ofsajda.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali Jovanović je bio na mestu.

Ostaje 0:1.

21:40

85' Šansa za Grimalda!

Lepa prilika za izjednačenje.

Jovanović je odložio loptu za Grimalda, Peruanac je šutirao sa desetak metara po sredini, ali Saipi brani!

21:39

80' Promena i kod Švajcaraca

Vuče potez i trener gostiju.

Izašao je Uran Bislimi, a ušao Roman Macek.

21:37

79' Izašao Zahid

Stanojević je izveo iz igre Zahida.

Šansu je dobio Nemanja Nikolić.

21:36

78' Papadopulos na mestu

Pokušaj igrača Partizana, Papadopulas je u poslednji čas presekao loptu koja je išla pred gol.

U nastavku akcije, još jednom je sjajno intervenisao i sprečio opasnost po gol Lugana.