Fudbaleri banjalučkog Borca eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia/ IMAGO

Grčki PAOK je slavio u revanš utakmici minimalnim rezultatom (1:0) i tako sa ukupnih 4:2 prošao dalje, gde ga čeka okršaj sa švedskim Malmeom.

Jedini gol za goste iz Soluna postigao je Austrijanac Tomas Murg u 25. minutu utakmice.

Bio je to lep udarac sa 16 metara po zemlji koji golman Damjan Šiškovski nije mogao da zaustavi.

PAOK je u nastavku meča smirio tempo, kontrolisao je loptu, za razliku od Borca, koji je preko kontranapada pokušavao da stigne bar do izjednačenja, ali u tome nije uspeo.

Borac se seli u kvalifikacije za Ligu Evrope, gde će u trećoj rundi igrati protiv Klaksvika sa Farskih Ostrva.

Peđa Milosavljević/Starsport

Makabi iz Tel Aviva, našeg Žarka Lazetića, eliminisan je od strane rumunskog FSCB.

Nakon 1:1 iz prve utakmice, tim iz Bukurešta je slavio u Budimpešti (1:0), a jedini gol postigao je Vilijam Baten u 90. minutu utakmice. Rival ekipi FCSB-a biće praška Sparta.

Bodo/Glimt je slavio protiv letonskog RFS-a (3:1) i sa ukupnih 7:1 zakazao dvomeč sa Jagelonijom, koja je sa identičnim ukupnim skorom izbacila litvanski Panevežis.

Danski Mitjilend je pobedio Santu Kolomu iz Andore sa 1:0 (ukupno 4:0) i naredni rival mu je mađarski Ferencvaroš.

Dalje je prošao i Ludogorec, koji je sačuvao prednost iz prvog meča (2:0) protiv Dinama iz Minska, koji je u revanšu slavio sa nedovoljnih 1:0. Bugare sada čeka Karabag.