22:09

Džeko i Tadić poslali Lugano na Partizan VIDEO

Fudbaleri Fenerbahčea prošli su u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

U revanš susretu, turski predstavnik je pobedio Lugano sa 2:1 (0:1) i tako ukupnim rezultatom 6:4 izborio prolaz u naredno kolo.

To praktično znači da su Dušan Tadić i drugovi poslali Švajcarce u Ligu Evrope, pa će oni igrati protiv poraženog iz dvomeča Partizana i Dinama iz Kijeva.

Kako Ukrajinci imaju veliku prednost iz prvog meča od 6:2, jasno je da je crno-belima potrebna čudesna pobeda da izbegnu megdan sa Švajcarcima.

Fenerbahče je u prvom meču u Švajcarskoj slavio sa 4:3 i činilo se da će revanš biti formalnost, ali nije bilo lako.

Lugano je na poluvreme u Istanbulu otišao sa golom prednosti zahvaljujući golu Tunišanina Mohameda Belhađa u sedmom minutu.

Ipak, uz podršku navijača, Fenerbahče je u nastavku uspeo da preokrene.

Prvo je Edin Džeko u 59. minutu pogodio za 1:1, a onda u trećem minutu nadoknade drugog dela, na asistenciju Tadića, sve dileme oko pobednika rešio je Poljak Sebastijan Šimanski.