Fudbal 45

25.7.2024.

22:31

Vojvodina bila na pragu senzacije u Amsterdamu – Ajaks u 86' do pobede

Fudbaleri Vojvodine odigrali su odličan meč protiv slavnog Ajaksa u Amsterdamu u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope - poraženi su tek golom u 86. minutu (1:0).

Izvor: B92.Sport

Starsport

Strelac jedinog pogotka bio je rezervista Fariolijevog tima Branko van den Bomen na centaršut još jednog igrača koji jse ušao sa klupe - Mike Gotsa.

Tako su "kopljanici", uz mnogo muke, na kraju slomili otpor novosadskog superligaša i matirali Lazara Carevića, ali imaće razloga da strpe za prolaz dalje imajući u vidu da su i oni mogli biti poražena strana u četvrtak uveče pred krcatim tribinama "Johan Krojf" Arene.

Bolji iz ovog dvomeča u narednoj rundi igraće protiv pobednika dvoboja Panatinaikos - Botev Plovdiv (prvi meč 2:1).

Liga Evrope (2. kolo kvalifikacija)

Ajaks - Vojvodina 1:0 (0:0)
Strelac: Van den Bomen 86
Stadion: Johan Krojf Arena
Sudija: Cezar Soto Grado (Španija)

Najbolju priliku za "lale" nije iskoristio Aleksa Vukanović u 71. minutu, tek što je ušao sa klupe, kada je izašao sam pred golmana Ajaksa i pogodio stativu.

Prethodno, igrač kojeg je zamenio, Mihajlo Ivanović, takođe je stavio na iskušenja čuvara mreže domaćeg tima.

Imali su Novosađani još jednu dobru priliku, viđena je u prvom poluvremenu, kada je jedan od sedmorice stranaca iz startne postave Bandovićevog tima, Seri, posle solo prodora, poslao loptu tik pored leve stative.

Ajaks je, kada se sve sagleda, bio bolji u većem delu utakmice, što se i očekivalo, i tu se nema šta dodati i oduzeti.

Pogodili su i prečku (Tejlor) igrači Frančeska Fariolija, imali još niz šansi, međutim mora se reći da su igrači srpskog tima sve vreme držali visok nivo igre, branili se organizovano, srčano, borbeno, taktički mudro, na kraju umalo stigli do senzacionalnog rezultata na terenu velikog favorita.

Kaznio ih je spretni rezervista Van den Bomen, kada su već mnogi na stadionu pomislili da neće videti gol na evropskoj premijeri.

Ostaje žal za propuštenom prilikom, ali je nada u prolaz dalje veća nego što je bila pre meča sa "kopljanicima".

Revanš je na programu prvog dana avgusta.

Novosađani će biti domaćini Ajaksu na stadionu TSC-a u Bačkoj Topoli.

Meč sa "Johan Krojf" Arene mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport u nastavku.

Kraj

Ajaks je pobedio Vojvodinu u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za prolaz u Ligu Evrope rezultatom 1:0 golom u 86. minutu.

Ovo je svakako odličan rezultat za Novosađane koji će na svom terenu pokušati da prirede senzaciju, koju su mogli i u četvrtak uveče u Amsterdamu.

22:17

90' Igraće se još pet minuta

Ajaks sada mirniji posle gola, ali krenuće Holanđani po drugi gol u samoj završnici. Novosađani se brane.

22:16

86' Gol!

Ajaks vodi, strelac je Branko van den Bomen - u samoj završnici utakmice.

Kao na treningu je išla akcija, usledio je centaršut Hendersona, trzaj glavom rezerviste domaćih i kapitulacija Carevića koji nije uspeo da dohvati loptu.

Šteta, bila je blizu Vojvodina da ostane neporažena.

22:11

83' Navaljuju "kopljanici"

Kreću sada igrači Ajaksa po pobedu, napadaju iz svih oružja, sa svih strana, ali odbrana Vojvodine i dalje odlično organizovana, nema prolaza ni nakon pokušaja Forbsa da ubaci loptu na peterac.

22:09

82' Savićević ide napolje

Izlazi Vukan Savićević, usporio je malo odlazak sa terena pa ga Henderson opominje, ali ne žuri Vukan. Đorđević je u igri.

22:08

80' Nikolić za svežinu u finišu

Umesto Abidelea, odličnog večeras, na terenu je Uroš Nikolić. Druga izmena kod gostiju. Ajaksova ofanziva jenjava.

22:04

Trener Vojvodine Božidar Bandović
Starsport

22:03

74' Nove izmene kod Ajaksa

Farioli šalje u igru Rijkofa i Van den Bomena, a na klupu idu Tejlor i Akpom, koji je malo toga pokazao večeras.

22:01

72' Stativa Vukanovića!

Kakva šansa za Vošu, najbolja na meču i najbolja generalno za oba tima!

Vukanović je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred golmana domaćih, šutirao pred njega, ali niej imao sreće - lopta je pogodila stativu!