Fudbal 0

23.7.2024.

21:30

Lazetićev Makabi remizirao – "poleri" Bodo/Glimta, Jagjelonije i Malmea

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva, koje sa klupe predvodi Žarko Lazetić, remizirali su sa FCSB-om iz Rumunije (1:1) u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Starsport

Posle prvog poluvremena, gde nije viđen veći broj šansi, koje je završeno bez golova, Lazetićevi izabranici su došli do vođstva, ali rumunski tim je brzo izjednačio.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i odluka će pasti u Budimpešti gde Makabi igra kao domaćin svoje evropske utakmice.

Ekipa iz Tel Aviva je došla do vošđstva u 71. minutu Henri Ado je asistirao za Dana Bitona, koji je uspeo da savlada Stefana Tarnovanua za 1:0.

Ipak, prošlo je samo pet minuta i FCSB je uzvratio. U ulozi asistenta se našao Darius Olaru, a mrežu je zatresao Kamerunac Džojskim Dava – 1:1.

Revanš je zakazan za sredu 31. jula u Budimpešti, a pobednik tog duela odmeriće snage sa boljim iz dvomeča Šamrok Roversa i Sparte iz Praga.

U ostalim mečevima, Bodo Glimt iz Norveške je ubedljivo savladao Letonski RFS sa 4:0 za koji nastupaju srpski fudbaleri Stefan Panić i Darko Lomajić.

Istim rezultatom je slavila i poljska Jagjelonija protiv litvanskog Panevežisa (4:0), Karabag je savladao Linkoln sa Gibraltara sa 2:0, APOEL je bio bolji od Petrokuba, slavio je 1:0, a ubedljivu pobedu je upisao i Malme protiv Klaksvika (4:1).