Fudbal 6

18.7.2024.

21:20

Senzacija Mornara za nastavak evropskog puta – sledi Radnički iz Kragujevca

Fudbaleri Mornara iz Bara izborili su drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su dvomeč sa Dinamom iz Tbilisija dobili ukupnim rezultatom 3:2.

Prodimedia/R.R./ATAImages

Barani su kao gosti odigrali nerešeno u Gruziji 1:1, pa će u narednoj rundi kvalifikacija igrati sa Radničkim iz Kragujevca.

Dinamo je poveo golom Salia u 33. minutu, a prethodno je od 20. imao igrača manje zbog direktnog crvenog kartona.

Ekipa iz Crne Gore u 57. minutu došla je do izjednačenja preko Zorića, a to je značilo da nastavlja evropski put.

Prvi meč sa Radničkim igraće kao gosti 25. jula, a revanš je sedam dana kasnije.

Kada je upitanju Liga Evrope, slovenački Maribor nije uspeo da prođe dalje.

Predstavnik Slovenije nije uspeo da se kvalifikuje za drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, takmičenje nastavlja u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Botev je ukupnim rezultatom u dvomeču 4:3 savladao slovenački tim i u nastavku kvalifikacija čeka ga Panatinaikos.