Banjalučani na penale prošli Albance – sledi PAOK VIDEO

Fudbaleri Borca iz Banjaluke su se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Profimedia

Borac je bio bolji od Egnatije iz Albanije posle boljeg izvođenja jedaneasteraca i tako zakazao duel sa PAOK-om za koji nastupa srpski fudbaler Andrija Žikvović.

Banjalučka ekipa je slavila u prvom meču na domaćem terenu, ali je Egnatija uspela da dođe do 2:1 na svom stadionu, zbog čega su se prvo igrali produžeci, a potom i penali.

Egnatija je povela sa 1:0 golom Ibrahimoglua u 17. minutu, ali je u 30. uspeo da izjednači Jovo Lukić.

Do kraja meča, tim iz Albanije je uspeo da dođe do pogotka, precizan je bio Douko u 82. minutu.

Pošto do kraja regularnog dela, a potom i produžetaka nije bilo promene rezultata, usledili su jedanaesterci.

Fudbaleri Egnatije su promašili dva od tri jedanesterca koji su izveli, dok su igrači Borca iz Banja Luke bili precizni sva četiri puta, što je rešilo pitanje pobednika.

RFS je deklasirao Larne iz Severne Irske sa 4:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa iz Letonije je ubedljivo slavila i u prvom meču (3:0), a u nastavku takmičenja čeka duel sa norveškim Bodo Glimtom.

Već na poluvremenu su stekli ubedljivu prednost, pogodio je Brazilac Emerson u 38. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Darka Lemajića, nekadašnjeg člana Napretka.

U nastavku, samo šest minuta kasnije se Srbin upisao u strelce, a Janis Ikaunieks je u trećem minutu nadoknade pogodio za ubedljivih 3:0.

Tačku na meč je stavio Diomande u 56. minutu (4:0), s obzirom da do kraja meča nije bilo promene rezultata.