Fudbal 0

17.7.2024.

23:41

Drama u kvalifikacijama: Penali odveli Velšane u drugo kolo

Fudbaleri Krusejdersa su posle penal serije eliminisani u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Profimedia

Kernarfon iz Velsa je u prvom meču pobedio Krusejderse rezultatom 2:0, a u drugom su se revanširali u Belfastu i pobedili rezultatom 3:1.

Mendes je Velašanima doneo vođstvo u 24. minutu, a onda Kenedi, Larmur i Pauri u drugom poluvremenu donose veliki preokret i pobedu od 3:1 koja znači produžetke.

Pošto tamo golova nije bilo, otišlo se u penal seriju.

I tamo je bilo mnogo drame. Krusejdersi su pogodili prvih šest penala, Kernarfon je odgovorio na isti način, da bi u sedmoj seriji promašio Luis Bar.

Imao je Vilijams ogromnu šansu, ali je i on promašio, da bi Ovens takođe častio Velšane i Krusejdersi su tako promašili dva vezana jedanaesterca.

Grufid Vilijams preuzima odgovornost i donosi pobedu Kernarfonu i plasman u drugo kolo! 8:7 u penal seriji i 3:3 u 180 minuta!