Fudbal 10

10.7.2024.

23:15

"Kosovo je srce Srbije" u Banjaluci – Albanci sa dva igrača manje potučeni u nadoknadi

Fudbaleri banjalučkog Borca pobedili su albansku Egnatiju 1:0 (0:0) u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Na gradskom stadionu u Banjaluci nije bilo golova, sve do šestog minuta nadoknade, kada je Erera fantastično ubacio s leve strane, a Hrelja je majstorski pogodio za vodstvo Borca.

Meč je produžen 14 minuta zbog kratkog prekida u 70. minutu.

Tada su navijači Borca pevali "Kosovo je srce Srbije", a Albanci su upozoravali  glavnog sudiju da prekine utakmicu, a gosti su uz to tražili  da se isprazni tribina sa "Lešinarima", sa najvatrenijim navijačima Borca.

Glavni sudija meča potom je razgovarao sa trenerom oba tima i uveravao ih da trebaju da se vrate na teren.

Spiker na stadionu je zamolio navijače za fer i sportsko navijanje, pa je utakmica je nastavljena i nakon 90 regularnih minuta, igrala se nadoknada od 14 minuta.

Osim gola, u zaustavnom vremenu viđen je još jedan crveni karton za Albance, jer je Ndreca dobio drugi žuti.

Egnatija je od 58. minuta igrala sa igračem manje jer Arbin Zejnulaj dobio isključenje, zbog grubog starta.