Fudbal 1

10.7.2024.

20:59

Makedonski prvak poklekao u Bratislavi, "petarda" Celja

Fudbaleri Slovana savladali su Strugu u Bratislavi (4:2), u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Slovački prvak je bio blizu rutinske pobede, posle golova Vajsa u 16, odnosno Maka u 36. minutu, međutim, Makedonci su se u nastavku vratili i "zakuvali" situaciju.

Junak je bio Ibraimi, koji je u 55. realizovao penal, da bi u 74. minutu doneo izjednačenje svom timu, koji je u finišu, ipak, poklekao.

Trijumf domaćima doneo je Kucka, reprezentativac Slovačke, koji je pogodio u 85. minutu susreta, a onda i u prvom minutu sudijske nadoknade.

Pobednik ovog dvomeča će u drugom kolu kvalifikacija gotovo sigurno igrati protiv Celja, koje je slavilo u Estoniji protiv Flore sa ubedljvih 5:0.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno ko će pobediti, pošto su redom golove postizali Matko u sedmom, Vuklišević u 10, odnosno Zabukovnik u prvom minutu nadoknade.

Erons je povisio u 71. minutu, da bi "petardu" režirao Svetlin u 90. minutu utakmice.

Od ostalih utakmica, bez golova je bilo u meču Ordabasija (Kazahstan) i Petrokuba (Moldavija), dok je letonski RFS bio bolji od Larna iz Severne Irske (3:0).