Brazil se namučio – VAR oštetio Kolumbiju

Utakmicama trećeg kola Grupe D završena je grupna faza na Kopa Amerika.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Godofredo A. Vásquez

U duelu koji je odlučivao o prvom mestu Brazil i Kolumbija odigrali su 1:1 i Kolumbija je ostala na čelu tabele.

Potpuno ludilo vlada na Kopa Americi, a suđenje je za klasu ispod svega viđenog na Evropskom prvenstvu.

Kolumbijcima je VAR poništio čist gol, a na drugoj strani nije dodelio penal Brazilcima nakon faula nad Vinisijusom koji se usput povredio i neće igrati u četvrtfinalu.

Brazil je vodio od 12. minuta golom Rafinje, sedam minuta kasnije je VAR poništio gol Kolumbiji da bi u nadoknadi vremena došli do izjednačenja golom Munjosa, a u drugom poluvremenu golova nije bilo.

Kolumbijci su obezbedili duel sa Panamom u četvrfinalu Kopa Amerike, a Brazil ide na Urugvaj i čeka ih "paklen" posao.

Posebno što će u tom meču biti bez svog najboljeg napadača Vinisijusa Žuniora, koji je suspendovan za sledeći meč zbo žutih kartona.

U drugom meču grupe, koji nije imao takmičarski značaj, Kostarika je pobedila Paragvaj 2:1. Golove za Kostariku postigli su Kalvo i Alkoser u trećem i sedmom minutu, a jedini gol za Paragvaj delo je Sose u 55. minutu.

Što se tiče parova četvrtfinala, Urugvaj ide na Brazil i Panama na Kolumbiju što smo i rekli, dok će Argentina igrati protiv Ekvadora, a Venecuela protiv Kanade.