Fudbaleri Bajerna i Lacija igraju revanš meč osmine finala Lige šampiona.

B92
B92
Profimedia

Drugi meč igra se u Minhenu, a prvi susret u Rimu završen je minimalnom pobedom Lacija na Olimpiku.

U Minhenu je posle 45 minuta igre potpuna kontrola igre na stani domaćina, koji vodi 2:0. Prvi gol postigao je Hari Kejn u 39. minutu, a sjajan gol u ifnišu poluvremena postigao je Tomas Miler.

Potpuni preokret na Alijanc areni doneo je Kejn drugim golom na meču, a mrežu je zatresao u 66. minutu.

Ponovo je pokušao Džamala Musijala, odbranio je njegov udarac Ivan Provedel, ali se lopta odbila do Kejna, koji se nalazio na prvom mestu i samo je loptu ubacio u mrežu za njegov drugi gol na utakmici i sigurnu prednost Bajerna.

Kejn je posle ovog gola postao najbolji strelac u Ligi šampiona za ovu sezonu, a  došao je i do jubileja, pošto je ovo bio njegov 33. gol na 33 utakmice u dresu Bajerna.

Ovo je njegov šesti pogodak u Ligi šampiona ove sezone.