Fudbal 38

1.5.2024.

22:58

Jedan gol i mnoštvo propuštenih šansi – Dortmund zadovoljniji pred revanš u Parizu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su PSŽ u prvom meču polufinala Lige šampiona rezultatom 1:0.

Srđan Novaković
Profimedia

"Milioneri" su slavili sa jednim golom viška, a strelac jedinog gola je bio Niklas Filkrug u 36. minutu meča.

Revanš meč je na programu za šest dana, kada će se isti ovi rivali sastati na stadionu Park Prinčeva, gde će domaćin biti PSŽ, i tu će biti jasno ko će biti prvi putnik na finale Lige šampiona na stadionu Vembli, prvoga juna.

Oprezan start meča, kakav smo i očekivali od oba rivala kada je u pitanju polufinale Lige šampiona.

Rečenica koja najbolje opisuje prvi deo igre je ta da su fudbaleri Borusije Dortmund imali manji posed lopte, ali su bili opasniji i ono što je najbitnije imali prednost posle prvog dela igre.

Pokazali su domaći fudbaleri kako se čuva Kilijan Mbape. Bukvalno je Francuz je jedan od najboljih fudbalera sveta bio nevidljv u prvom delu meča. Konstantno je bio udvajan, tako da nije imao dobar pogleda ka golu.

Najopasniji u prvom delu igre je bio Dembele koji je oprobao svoj udarac iz daljine u dva navrata, ali je oba puta bio neprecizan.

I delovalo je da gosti kontrolišu igru i tempo na Vestfalenu, ali je Dortmund ipak zadao prvi udarac.

Nisu puno pretili domaći do gola, jedino vredno pomena je bila šansa Marsela Sabicera, ali je tada Donaruma pravovremenim istrčavaonjem lako odbranio ovaj pokušaj fudbalera Dortmunda.

Kada se sve sagleda, bitan trenutak meča se desio u 28. minutu kada se posle jedne gužve u kaznenom prostoru domaćih povredio Lukas Ernandes.

To je sigurno uticalo da u 36. minutu on dozvoli da mu Niklas Filkrug olako pobegne i da rutinski savlada Donarumu za prednost domaćeg tima.

Ne dugo posle toga je Francuz i napustio igru, ali je možda tada već bilo kasno.

Sa druge strane Borusija je mogla i do drugog gola u prvom delu meča, ali opet je Marsel Sabicer bio neprecizan, tačnije njegov udarac je otišao pravo u golmana PSŽ.

Tako da na kraju PSŽ je posle prvog dela mogao da bude i zadovoljan, što je na semaforu bilo "samo" 1:0

Očekivano je bilo da će gosti mnogo bolje ući u drugi deo igre, i to se i desilo. Generalno gledano drugi deo meča je bio dosta sadržajniji i bolji, gde smo videli dosta prilika na obe strane i stvarno je neverovatno kako smo videli samo jedan gol na ovom meču.

Nije prošlo ni dva minuta igre, a već je bio zapretio Barkola.

Potom je usledio period igre u kojem su gosti bili dominantni.

Prosto je nejasno kako Mbape nije došao do gola, pogodio je stativu, pootom je to posle nepunog minuta uradio Hakimi. Hvatali su se navijači domaćih za glavu, ali gola nije bilo.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

PSŽ je tako stvorio više šansi u prvih deset minuta igre nego za celo prvo poluvreme.

Mogle su ove propuštene šanse skupo da koštaju goste, jer su domaći propustili velike šanse da odu na dva gola razlike.

Prosto je neverovatno šta nije pretvorio u gol Niklas Filkrug.

Probio je Sančo po desnoj strani, uposlio Filkruga koji sa nekih pet metara šalje loptu preko gola.

I posle te šanse je Filkrug ponovo bio u prilici da još jednom savlada Donarumu, ali ni tu priliku nije iskoristio.

Videli smo do kraja meča nekoliko uzbuđenja, veliku priliku je propustio Dembele, koji je sa ivice kaznenog prostora prebacio gol.

Na kraju kada se sve sabere, Borusija je bila bolja i zasluženo je slavila na ovom meču, a možda ključ leži u tome što su anulirali Kilijana Mbapea, koji nije odigrao na svom prepoznatljivom nivou.

Videćemo kakav nas odogovor PSŽ čeka na revanšu u Parizu, koji je na programu sedmog maja.

22:54

90+4' Kraj meča

Kraj utakmice na stadionu u Dortmundu rezultatom 1:0.

Fudbaleri Borusije idu na revanš u Pariz sa jednim golom viška.

22:53

90+2' Nadoknada

Isto kao i prvom delu meča, tako i u drugom ćemo gledati još četiri minuta nadoknade vremena.

22:50

88' Dvostruka promena

Sve promene kod domaćih.

U igri su sada Volf i Nmeka, dok su se na klupu preselili Rajerson i Brant.

22:50

90+1' Ide Filkrug napolje

Mukoko je na terenu, umesto Niklasa Filkruga.

22:47

87' Opet Ruiz

Opet je sjajno iz drugog plana su ubacio Fabijan Ruiz, ali je ipak bio u nepovoljnoj poziciji, tako da glavom nije mogao bolje da uputi udarac ka golu.

22:46

22:45

84' Šansa na drugoj strani

Sjajno je Sančo uposlio Branta koji negde sa penala nije mogao da savlada Donarumu, nastavio se napad domaćih, gde je Marko Rojs glavom loptu poslao preko gola.