Milanski tim stakao je lepu prednost pred revanš na "Đuzepe Meaci" za šest dana, a ekipa Simonea Inzagija mogla je sve da reši, da je u 64. minutu realizovala penala za 3:0.
Međutim, Pjotr Zjelinski nije uspeo da iskoristi kazneni udarac, njegov šut odbranio je golman Fejenorda i tako ostavio nadu svom timu u drugom meču koji će se igrati u Milanu.
U veoma izjednačenom duelu, Inter je otpor rivala slomio u 38. minutu, kada je Markus Tiram prekinuo uspavanku i glavom pogodio za 1:0.
Sofascore
Tim rezultatom otišlo se na pauzu, a taman kad je nastavak meča opet dobio tok uspavanke, Inter je još jednom iskoristio svoju šansu i poveo 2:0.
Igrao se 50. minut kada je Lautaro Martinez duplirao prednost. Pronašao je prostor u kaznenom prostoru, došao je do pasa koji je poslao Piotr Zjelinski i spakovao je loptu u gornji desni ugao.
Nije Fejenord ni tada odustajao, a sjajnu priliku da uhvati priključak imao je u 56. minutu
Sjajna akcija domaćina išla preko leve strane, ali Moder se nije najbolje snašao nije bio precizan.
Udarac mu je završio na prečki, a ko zna kakav tok meča bismo dobili da je bio za nijansu precizniji.
Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Samo nekoliko minuta kasnije, mogla je da domaće stigne nova kazna, jer je posle VAR konsultacije potvrđeno da je Mičel faulirao Tirama, što je bio potez za penal.
Zjelinski je preuzeo odgovornost, ali ništa od 3:0, kojim bi verovatno sve bilo gotovo.
Ostao je na snazi rezultat 2:0, a revanš meč igra se 11. marta u Italiji.
Pobednik ovog dvomeča u četvrfinalu Lige šampiona igraće sa boljim iz duela Bajer - Bajern.
Sva dešavanja iz Roterdama mogli ste da pratite u LIVE BLOGU na B92.sport.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Crvena zvezda obavestila je sve mališane koji poseduju "Super Zvezdaš" kartice da će utakmicu protiv Mladosti moći da prate sa istočne tribine stadiona "Rajko Mitić", a ulaz je specijalno obeležen.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Derbi prve večeri 6. kola Lige šampiona igrao se nesumnjivo na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu, ali su se tom meču radovali svi izuzev samih igrača Intera i Liverpula.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar