3. kolo: Litvanija – Nemačka 107:109pp

Košarkaši Nemačke savladali su Litvaniju rezultatom 109:107 posle dva produžetka, u trećem kolu Evropskog prvenstva.

19:19, 22:27, 24:20, 24:23; 18:20
  LIT   NEM
  107 : 109
Kraj!
Litvanija je imala napad za pobedu ili produžetak, ali nisu uspeli Brazdeikis i Butkevičus!

Pobeda Nemačke posle dva produžetka!
Poslednji minut drugog produžetka
Brazdeikis krade loptu Vagneru, ali Grigonis maši trojku za vođstvo. 107:109 na 49 sekundi do kraja.

Šruder nije pogodio, lopta za Litvaniju. 107:109 na 28 sekundi do kraja.
Maodo Lo!
Dve trojke u nizu sjajnog nemačkog beka! Ide Nemačka na +5, ali Litvanci su neuništivi. Ehodas pogađa 2+1 i to posle ofanzivnog skoka. 107:109 na 1.20 do kraja.
Biće nove drame?
Šruder pogađa dva bacanja, Brazdeikis polaže loptu u koš, a Šruder opet preuzima odgovornost i ovoga puta promašuje.

Valančunas je na snagu iznudio dva bacanja i pogodio oba. 102:103 na dva i po minuta do kraja drugog produžetka...
Odličan početak Nemačke u drugom produžetku
Butkevičus gubi loptu, a Fohman i Šruder ne praštaju. Nemci na +5, ali Grigonis hrabro iznuđuje faul i pogađa oba. Do kraja je 4 minuta (98:101).

Idemo u drugi produžetak
Pred prvi je Šruder promašio pobedu, a sada Franc Vagner. Idemo u novih pet minuta u Kelnu!
Poslednji minut prvog produžetka
Grigonis vraća na +3, odgovara istom merom Šruder. Dobio je tamnoputi plejmejker i faul od Sabonisa, pa pogađa bacanje – 96:96 na 30 sekundi do kraja!

Grigonis pravi faul u napadu! Ostaje nerešeno na 6 sekundi do kraja. Tajm-aut Nemačka, koja opet ima napad za pobedu...

Vagner je promašio šut za pobedu. Ostaje 96:96, idemo u drugi produžetak!
Promašaji na sve strane!
Samo je Timan uspeo da zakucavanjem donese poene. Litvanci propuštaju šanse da završe meč, a Nemci da preokrenu... 94:93, idemo u poslednjih 60 sekundi.
Lopta neće u koš
Stegle su se ruke, niko ne može da pogodi šut! Promašaj Loa, pa dvaput Jokubaitisa... 94:91, dva minuta do kraja.
Litvanija na +3
Timski ofanzivni skok domaćina i poeni Šrudera, a onda 1/2 sa penala za mladog Grigonisa. Sada je 94:91, do kraja je 2.54.
Sjajni Valančunas
Blokada nad Vagnerom, a onda faul pri šutu i 2/2 sa penala za +4 za Litvance – 93:89.

3.50 do kraja.
Kako stoje stvari u statistici?
Franc Vagner, inače, ima 32 poena na 12/18 iz igre, a uz to šest skokova. Lo i Šruder su ubacili po 15.

Na drugoj strani dominacija Valančunasa sa 30 poena (10/15), 12 skokova i pet asistencija. Sabonis ima 13, a Kuzminskas 11 poena.
Idemo u produžetak!
Prokockali su Nemci pobedu i +7 na dva minuta do kraja. Šruder ne pogađa, idemo u dodatnih pet minuta.
Poslednji minut
Dva bacanja za Valančunasa na 50 sekundi do kraja. Pogodio je samo jedno, ali je Brazdeikis uhvatio ofanzivni skok, dodao loptu centru Nju Orleansa i on je dao koš za 87:89!

Dug napad Nemaca i promašaj Timana – ostaje 87:89 na 18 sekundi do kraja, napad za Litvance.

Brazdeikis je preuzeo odgovornost i pogodio za 89:89! Tajm-aut Nemačka na sedam sekundi do kraja.

Šruder je promašio pobedu, idemo u produžetak!
Bilo je zanimljivo
Litvanci ne koriste šanse
Šruder je promašio trojku, ali Litvanci iz dva pokušaja ne uspevaju da smanje prednost. Grigonis i Jokubaitis su promašili trojke.

84:89, ulazimo u poslednji minut...
Litvanija u problemu
Vagnerova trojka odvodi Nemce na novih +7. Uzvraća Valančunas dvojkom, ali Šruder polaganjem vraća razliku.

82:89 na dva minuta do kraja!
78:82
Trojka Brazdeikisa za nadu Litvanaca. Do kraja je tri i po minuta.
Dobro došli
Uključujemo se u neizvesnu završnicu Litvanije i domaćina Nemačke. Da li će Litvanci upisati i treći poraz?