Ekipni sportovi 1

25.10.2024.

9:55

"On je nacionalno blago": Staford kao vino – razgoropadio se povratkom risivera VIDEO

Los Anđeles Remsi odmah su zablistali čim su im se vratila dva startna risivera.

Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Metju Staford je "prodisao" sa Kuperom Kapom i Pukom Nakuom u timu i bacio četiri tačdauna uz 279 jardi za pobedu Remsa nad Minesota Vajkingsima 30:20.

Kap je posle četiri propuštana meča postigao tačdaun uhvativši pet dodavanja za 51 jard, a Nakau je posle pet utakmica pauze skupio 106 jardi iz sedam hvatanja.

"Njihov povratak je doneo veliku energiju timu, tonu samopouzdanja", prokomentarisao je 36-godišnji Staford povratak risivera, "Ne samo u napadu. Znam i da odbrana oseti kada ti momci ne igraju".

Dva TD uhvatio je Demarkus Robinson, a Remsi su prvi put ove sezone dobili dva uzastopna meča.

Sa 386 osvojenih jardi delovali su znatno opasnije nego prethodnih nedelja.

Vajkingsi su dvaput vodili u prvom poluvremenu, tačdaun dodavanjima Sema Darnolda za Džoša Olivera i Trenta Šerfilda, ali su Remse u egal vraćali Kajren Vilijams (97 istrčanih jardi) i Kap nakon Stafordovih proigravanja.

Minesota se vraća u prednost 17:14 fild-golom Vila Rišarda sredinom trećeg kvartala, ali dva i po minuta pre pauza Staford pronalazi i Robinsona za svoj treći TD za preokret na 21:17.

Rišard pogađa i sa 35 jardi za poen zaostatka, da bi šest minuta pre kraja Staford i Robinson novom kombinacijom "overili" pobedu domaćina.

"On je nacionalno blago", jedan je od komentara na Stafordov nastup protiv Minesote.