Ekipni sportovi 0

8.10.2024.

8:00

Šampion bez greške – Nju Orleans rutinski poražen

Kanzas Siti Čifsi su u noći između ponedeljka i utorka pobedili Nju Orleans Sejntse rezultatom 26:13.

AP Photo/Ed Zurga

Šampionska ekipa Čifsa je u prva četiri kola NFL-a ostvarila sve četiri pobede, a poslednja, peta, bila je na stadionu "Arrowhead" kada su pred svojim navijačima rutinski pobedili Nju Orleans Sejntse, 26:13.

Jasno, Sejntsi su bili inferiorniji rival i nije se baš očekivalo da pobede, ali daleko od toga da nisu pružili dobar otpor i u par navrata u prvom poluvremenu bili nezadovoljni sudijskim odlukama da ne dosude neke prekršaje odbrani Čifsa.

Čifsi su prvi došli do tačdauna, kada je Karim Hant utrčao u end zonu, a početkom druge četvrtine su pogodili fild gol zahvaljujući Harisonu Batkeru i bilo je 10:0 za Čifse.

Sejntsi su poslali svoj odgovor. Sjajnu "fejd rutu" je istrčao Rašid Šahid i Derek Kar ga je pronašao preciznim dodavanjem za tačdaun od 43 jarda i smanjio zaostatak na 10:7.

U drugom poluvremenu se odbrana Sejntsa jako dobro držala i dva puta su Čifsi imali "3 and out" odnosno morali su da šutiraju za tri poena nakon tri neuspela pokušaja za novih 10 jardi.

Harison Batker je oba puta bio precizan, a Foster Moro hvata tačdaun nakon dodavanja Kara od 13 jardi, da bi konverzija potom bila neuspešna i ostalo je 16:13 za Kanzas Siti Čifse.

Do kraja susreta je Kanzas rutinski zatvorio sve i posle tačdauna i fild gola došao do 26:13 i pete pobede u sezoni, dok Sejntsi imaju dve pobede i tri poraza.