Ekipni sportovi 0

20.9.2024.

8:45

Njujork slavi Rodžersa – Patriotsi razbijeni posle 9 godina

Njujork Džetsi pobedili su Nju Ingland Patriotse rezultatom 24:3 u prvoj utakmici trećeg kola NFL-a.

Tanjug/AP Photo/Seth Wenig

Kada pričamo o duelima Njujork Džetsa i Nju Ingland Patriotsa uglavnom je ekipa iz Masačusetsa dominirala protiv Njujorčana, osim one jedne čuvene godine u plej-ofu kada je napad bio predvođen Markom Sančezom i Ladainianom Tomlinsonom, a odbrana Derelom Rivisom...

Divizijski rivali, Džetsi i Patriotsi, odigrali su prvi meč trećeg kola NFL-a i Njujork Džetsi su po prvi put posle 2015. godine slavili nad Patriotsima na svom stadionu, rezultatom 24:3.

Ubedljiva pobeda momaka u zelenim dresovima i otvaranje kola na najbolji način pa sada Džetsi imaju 2 pobede i 1 poraz, onaj iz prvog kola protiv San Franciska.

Njujork Džetsi su bili favoriti i uspeli da opravdaju tu ulogu ubedljivom pobedom, a Patriotsi su imali samo jedan pogođen fild gol (šut za tri poena) i nijedan tačdaun.

Rodžers je u prvoj četvrtini pronašao Lazara za prvi tačdaun Džetsa, da bi potom Bris Hol doneo i drugi za vođstvo 14:0, a onda su Patsi odgovorili jedini put kada je Slaj pogodio za 14:3.

Uključujući i prošlu sezonu, ovo je šesta uzastopna utakmica Hola na kojoj je postigao tačdaun. Drugo poluvreme je donelo još jedan tačdaun Džetsa, dok Patriotsi posle dve odlične utakmice nisu ništa pokazali, pa su pali na skor 1-2.

Rodžers, popularni "Bad Man", pronašao je Gereta Vilsona za 21:3, a Greg "Legatron" Zurlajn pogodio je fild gol za konačnih 24:3.

U pobedničkom timu Eron Rodžers je pored dva bačena tačdauna uspešno bacio 281 jard uz 27 kompletiranih od ukupno 35 dodavanja i pas rejting od 118.9.

Tajler Konklin imao je 93 uhvaćena jarda i bio najistaknutiji hvatač, a Lazar 48 jardi, dok je Hol imao 54 trčanjem, a Alen 55 jardi.

Drejk Mej, ruki Nju Inglanda, dobio je šansu u drugom poluvremenu i imao 4 uspešna dodavanja za 22 jarda, dok je startni kvoterbek Džakobi Briset imao je 98 bačenih jardi i 12 kompletiranih dodavanja od 18 koliko je pokušao, dok se Demario Daglas istakao sa 69 jardi hvatanjem, odnosno Antonio Gibson sa 29 trčanjem.