Ekipni sportovi 1

17.9.2024.

8:15

"Derbi ptica" – Atlanta srušila Filadelfiju VIDEO

Atlanta Falkonsi pobedili su Filadelfija Iglse rezultatom 22:21 u noći između ponedeljka i utorka.

Tanjug/AP Photo/Matt Rourke

Popularni "derbi ptica" između Falkonsa (sokolovi) i Iglsa (orlovi) uvek privlači dosta pažnje, pa je tako bilo i sada kada su u ponedeljak uveče ove dve ekipe odigrale spektakularnu utakmicu i Atlanta je u gostima pobedila Filu rezultatom 22:21.

U prvoj četvrtini smo videli dosta problema za napade i jednog i drugog tima, a ma koliko vremena u džepu da su imali Džejlen Hurts ili na drugoj strani Kirk Kazins, do poena nisu mogli.

Falkonsi su prvi poentirali fild golom i poveli sa 3:0, da bi Smit utrčao u end zonu na drugoj strani i Fila je povela sa 7:3 i onda Falkonsi imaju još jedan fild gol za 7:6 na poluvremenu.

Treći napad završen poenima je ponovo bio fild gol za Atlantu, a onda je na isti način odgovorila ekipa Iglsa i bilo je 10:9, da bi Kazins pronašao Munija i Atlanta Falkonsi postižu prvi tačdaun, ali konverzija za dva poena nije uspela i ostali su na 15 poena.

To je Hurtsu ostavilo prostora za prednost, što je on i iskoristio. Novi tačdaun Filadelfije, Hurts je utrčao za vođstvo i njihovu konverziju u dva poena pretvara sjajni Sekvon Barkli, 18:15 je vodila ekipa File.

Pobegli su Iglsi na 21:15 nakon fild gola Džejka Eliota, a onda u poslednjem i odlučujućem drajvu, Kirk Kazins pomera lance i Falkonsi su bili na 15ak metara od end zone, pa potom sjajnim pasom pronalazi Drejka Munija za tačdaun, pobedonosni kako će se ispostaviti.

Atlanta je kažnjena sa 15 jardi unazad za dodatni šut jer je nesportsko proslavljen tačdaun, ali Kua ni to nije poremetilo i Falkonsi su pobedili rezultatom 22:21 na gostujućem terenu!