Srbin slavio u "Hramu brzine" – Pavlović pobedio u Monci! FOTO
Srpski automobilista Miloš Pavlović ostvario je pobedu na trci izdržljivosti u Monci.
Izvor: Miloš Pavlović PR Team
Miloš Pavlović PR team/Fabio Principe
Posada ekipe ASR Pavlović/Špengler/Pek bila je najbrža u okviru klase Pro/Am i tako pobedom okončala sezonu u italijanskom GT šampionatu.
Hladno, kišovito i promenljivo vreme u Monci bilo je veliki izazov za sve takmičare tokom trkačkog vikenda, a vozači ASR tima su se sjajno snašli u tročasovnoj trci koja je obilovala uzbuđenjima i brojnim udesima zbog čega je "sigurnosno vozilo" često bilo na stazi.
Miloš Pavlović PR team/Fabio Principe
Pavlović i timske kolege strpljivo su tokom trke gradili poziciju posle nešto rezervisanijeg starta (Špengler), a Pavlović je imao zadatak da u svom poslednjem izlasku na stazu, 35 minuta pre završetka, pokuša da izbori pobedu sa druge pozicije u klasi, koju je ekipa u Lamborgini Hurakanu GT3 evo2 zauzimala u tom trenutku.
Srpski as je za samo tri kruga nadoknadio deset sekundi prednosti u odnosu na glavnog rivala za pobedu, Italijana Čilju (Audi), kog je pretekao prepoznatljivim manevrom na kočenju u prvoj krivini.
Miloš Pavlović PR team/Fabio Principe
Do cilja, Pavlović je dodatno uvećao prednost na preko deset sekundi i trku mirno priveo kraju.
"Uspeli smo da sezonu u GT endurans šampionatu zaokružimo pobedom! Bila je ovo teška godina, sa puno iskušenja i grešaka koje smo napravili kao tim. Nismo uspeli da osvojimo šampionat, ali na sve četiri trke smo bili konkurentni i na svakoj trci smo, zapravo, bili u prilici da pobedimo u klasi. Nismo uspeli u tome, ali završli smo godinu na „visokoj noti“ i veoma sam zadovoljan učinkom u Monci! Sada možemo da se nadamo da ćemo na ovakav pobednički način započeti sledeću sezonu i nastaviti je u istom stilu!", rekao je Pavlović.
Miloš Pavlović PR team/Fabio Principe
Takmičarska sezona za Miloša Pavlovića još nije gotova. Preostale su još obaveze u Lamborgini Super Trofeo takmičenju koje takođe ulazi u samu završnicu.
Poslednje dve trke evropskog šampionata na programu su 14. i 15. novembra u Herezu, a na istoj stazi, 16. i 17. novembra voze se dve trke velikog Svetskog finala ove kategorije.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Tokom proteklog vikenda na stazi Jas Marina u Abu Dabiju, na samom startu sezone, 16-godišnji Andrija Kostić upisao je svoj debitantski nastup u bolidu Formule 3 u Regionalnoj Formuli Bliskog Istoka
U dramatičnom finišu 47. izdanja relija Dakar u Saudijskoj Arabiji, argentinski motociklista Lusijano Benavides osvojio je titulu u kategoriji motocikala.
Vozač Naser Al-Atija i motociklista Riki Brabek na pragu su osvajanja Dakar relija nakon što su u petak, u saudijskoj pustinji, potpuno nadmašili svoje najbliže rivale.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar