Atletika 101

11.6.2024.

22:47

Srebrna Adriana – Vilagoš donela drugu medalju Srbiji na EP!

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš je osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Srđan Novaković
Profimedia

Ovo je druga medalja za Srbiju posle srebra koje je u skoku u vis donela Angelina Topić.

Adriana je hicem od 64,42 koju je bacila u trećoj rundi donela srebrnu medelju. Ovaj rezultat je najbolji u istoriji Srbije što se tiče bacanja koplja.

Vilagoš je ne samo osvojila srebro, već je i ispunila normu za Olimpijske igre u Parizu, pa ćemo je gledati i na najvećoj smotri sporta u Francuskoj.

Zlato je osvojila Austrijanka Viktorija Hadson, a bronza je otišla u Norvešku Marija Tereza Obst.

Takmičenje u bacanju koplja su srpske atletičarke počele ne baš tako ubedljivo. Marija Vučenović je u prvoj seriji prestupila, dok je Adrijana Vilagoš posle prve serije bacila koplje za peto mesto.

Druga runda je bila bolja za Mariju Vučenović koja je bacila 58,30, dok je Vilagoš prestupila.

Ali zato u trećoj rundi je Adrijana Vilahoš pokazala da se radi o sjajnoj atletičarki, da Srbija ima dosta razloga za optimizam. Bacila je Adrijana 64,42 oborila rekord Srbije i skočila na drugo mesto i tako sebi obezbedila dodatna tri hica. Sa druge strane Marija Vučenović je posle tri runde završila finale, jer je bila deveta, a osam atletičarki nastavljaju finale.

U dodatne tri runde Adriana je slabije bacila koplje u četvrtoj i petoj rundi, ali joj to nije smetalo da ostane na drugom mestu.

Sva dešavanja mogli ste da pratite putem našeg LAJV BLOGA

Završeno

22:50

Srebrni hitac!

22:45

Srebro za Vilagoš

Ispražnjena je bila Adriana Vilagoš u šestoj seriji i tako je osvojila serbrnu medalju na ovom Evropskom prvenstvu.

22:34

Husong slaba

Nemica je koplje bacila slabije 58,43, što znači da je Vilagoš osvojila medalju.

22:32

Peta serija

Adriana Vilagoš je u petoj seriji bacila 57,16 metara, ostaje srpska atletičarka na drugom mestu.

Ostaje nam još jedna serija.

22:31

Norvežanka slabija

Obst je bacila 59,40 u petoj rundi, ostaje treća.

22:27

Prestup Husong

Nemica je prestupla u petoj seriji, ostaje na petom mestu.

22:23

Slabije Adrijana

Sada je Vilagoš bacila koplje slabije, ovoga puta je to iznosilo 57,96, ali i dalje je na drugom mestu.

Do kraja imamo još dve serije.

22:18

Kraj za Mariju Vučenović

Nije uspela Vučenović da se ubaci među prvih osam atletičarki, tako da je ona posle tri runde završila ovo finale na devetom mestu.

22:14

Kakav hitac

Šta je uradila Adrijana Vilagoš!

Srpska atletičarka je bacila koplje 64,42, što je stavlja na drugo mesto i obezbeđuje još tri hica i borbe za medalju.

Ovo je novi rekord Srbije!

22:13

Kakav hitac Obst

Sada je Norvežanka bacila koplje 63,50, što je diže na drugo mesto.

22:11

Prestup

Trenutno vodeća Viktorija Hadson je prestupila u trećoj rundi.

22:09

Vučenović uspešna

Marija Vučenović je slabije bacila koplje nego u prošloj rundi, sada je njen hitac u trećoj rundi iznosio 57,12 metara.

22:03

Opet slabije

I u trećoj rundi Kristof Husong je bila slabija nego u prvoj rundi, ali je to i dalje ne skida sa drugog mesta.

21:58

Slabiji rezultat

U drugoj rundi, Adrijana Vilagoš je bacila koplje 58,09, što je ostavlja na devetom mestu posle druge serije.

21:56

Slabije

Lošije je bacila koplje u drugoj seriji Viktorija Hadson, novi rezultat je 60,35, ali je i dalje ostala na prvom mestu.

21:54

Bravo Marija

Odličan i uspešan drugi pokušaj Marije Vučenović. Ona je bacila koplje 58.30 što je stavlja na peto mesto.

21:52

Novi prestup

Sada je Nemica Kristin Husong koja je posle prve serije bila druga, u narednoj seriji prestupila.