Atletika 0

8.6.2024.

23:10

EP u Rimu: Fabri doneo prvo zlato Italiji u bacanju kugle, Simoneli najbrži na 110 m sa preponama

Italijanski atletičar Lorenco Ndele Simoneli osvojio je zlatnu medalju u trci 110 metara s preponama na Evropskom prventvu u Rimu.

Izvor: Beta

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

On je do zlata stigao rezultatom 13,05 sekundi, što je novi nacionalni rekord Italije.

Drugi kroz cilj je prošao Španac Enrike Ljopis rezultatom 13,16 sekundi, što je njegov novi lični rekord.

Bronzu je osvojio Džejson Džozef iz Švajcarske rezultatom 13,43 sekunde.

Francuska atletičarka Sirena Samba-Majela osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 100 metara s preponama na Evropskom prevenstvu u Rimu.

Ona je do zlata stigla rezultatom 12,31 sekunda, što je novi rekord evropskih prvenstava.

Srebro je osvojila Ditađi Kambunđi iz Švajcarske rezultatom 12,40 sekundi.

Treća kroz cilj je prošla aktuelna evropska šampionka Poljakinja Pia Žižovska vremenom 12,42.

talijanski atletičar Leonardo Fabri osvojio je večeras zlatnu medalju u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu u Rimu.

On je do prvog zlata za Italiju u bacanju kugle na evropskim prvenstvima stigao hicem iz šeste serije od 22,45 metara, što je ujedno i novi rekord šampionata.

Drugi je bio Hrvat Filip Mihaljić, koji je u šestoj seriji bacio 21,20 metra.

Bronzanu medalju je osvojio Poljak Mihal Haratik hicem od 20,94 metra, što je njegov lični rekord.