Utorak, 03.10.2023.

14:26

Zverev propuštao šanse, Medvedev ga slomio pasing-šotovima VIDEO

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u finale ATP turnira u Pekingu, pobedom nad Aleksanderom Zverevim rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

Izvor: SS

Autor: SS

Iako je završen u dva seta, meč je bio izrazito tvrd i neizvestan, a presudile su zaista nijanse u korist Medvedeva.

Zverev je tokom meča imao čak četiri brejk prilike i nije iskoristio nijednu, dok je Rus dva puta osvojio servis rivala i tako napravio razliku.

Danil je dobio Nemca u četiri od pet mečeva ove sezone i plasirao se u osmo finale u 2023. godini.

U Kini ima devet uzastopnih trijumfa.

Dugo nije bilo brejk prilika, dok ih dve u nizu nije imao i propustio nemački teniser.

Bio je to sedmi gem u kom su se oba igrača raspucala i počela da prikazuju ono što najbolje umeju.

Za nijansu koncentrisaniji u nastavku je bio Medvedev, koji je u 10. gemu po prvi put osetio slabost kod servisa Zvereva, pritisnuo ga i "ukrao" prvi set.

Drugi set je bio gotovo preslikan, jer su serviseri bili odlični, ali je prvi popustio Medvedev, u smislu da je dozvolio nove dve brejk prilike rivalu.

Scenario je bio isti, jer ih Zverev nije iskoristio, pa je ponovo bio kažnjen.

Igrao se osmi gem kada je Medvedev tek malo više pojačao ritam i uzeo brejk, a u narednom setu potpuno slomio Zvereva za plasman u finale.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Karlos Alkaras – Janik Siner.