Subota, 26.08.2023.

16:10

Bogdanović o FIBA sudijama, dobroj igri i Petruševu: Nije hteo da forsira

Bogdan Bogdanović, kapiten reprezentacije Srbije, zadovoljan je pobedom protiv Kine na Svetskom prvenstvu u košarci.

Srbija je na startu takmičenja pobedila Kinu, 105:63, i tako na pravi način započela Mundobasket.

"Svaka pobeda na početku Svetskog prvenstva je dobra i zadovoljan sam, pogotovo drugim poluvremenom", rekao je Bogdanović.

Bogdanović je istakao da je bilo lepo videti Aleksandra Đorđevića, a potom se osvrnuo na kontakt koji su sudije dozvolile.

"FIBA je pustila kontakt, mislim sudije su pustile kontakt. Mi smo to iskoristili, iskustvo koje imamo", kazao je kapiten.

Bogdan je dodao da mu je želja da ekipa igra bolje iz utakmice u utakmicu, odnosno da dižu formu.

Na konstataciju novinara da je igra Srbije izgledala tečno, Bogdan je rekao: "Pa bilo je i dosta treninga, dosta uigravanja."

Filip Petrušev povredio se u drugoj četvrtini, a Bogdanović je rekao da misli da je u redu:

"Iskreno, ne znam. On se i zagrevao, ali nije hteo da forsira. U redu je".