Murinjo slavi, Roma se za poraz u Đenovi iskupila pobedom nad Frozinoneom VIDEO

Fudbaleri Rome uspeli su da pobedom okončaju turbulentnu nedelju u Seriji A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Posle dva gostovanja, remija sa Torinom (1:1) i žestokog poraza od Đenoe (4:1), "vučica" je na Olimpiku savladala Frosinone sa 2:0 (1:0).

Tako je stavljena tačka na nedelju kritika posle poraza koji je i Žoze Murinjo okarakterisao kao "najgori u karijeri".

Ni protiv novajlije u ligi nije išlo lako Rimljanima, dosta su se mučili, ali uspeli su da održe tradiciju, jer ni 25. put zaredom nisu dozvilili da izgube kod kuće protiv ekipe koja je ušla u ligu.

Lako je moglo da se desi da gosti povedu u 18. minutu, Marvin Kuni se obrukao, spetljao se pred praznim golom, nejasno je kako nije uspeo da postigne gol.

Samo četiri minuta kasnije, Roma je povela.

Loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Romelu Lukaku, ogradio se i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu Frozinonea.

Roma [1] - 0 Frosinone - Romelu Lukaku 21'
byu/50lipa insoccer

VAR je gledao da li je Belgijanac napravio prekršaj, ali sve je bilo čisto i gol je priznat.

Kuni je i u 26. minutu bio u šansi, bio je neprecizan, da bi golman gostiju Stefano Turati u 60. minutu odlično reagovao posle jedan na jedan sa Edoardom Boveom.

Roma je pobedu obezbedila u 83. minutu.

Paulo Dibala je poslao centaršut na drugu stativu, tamo je bio kapiten Lorenco Pelegrini kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0 i postigne svoj prvi gol u sezoni.